Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2014 Bentley Flying Spur resmi olarak tanıtıldı

2014 Bentley Flying Spur Resmi Olarak TanıtıldıLüks performans sedanları için çıtayı yükselten Flying Spur; sürüş keyfi, muhteşem lüks ve işçilik, eşsiz tasarım ve üstün teknolojisinin bileşimiyle bir önceki modelin dünya çapındaki başarısını daha da ileri taşıyor.

1/12

Yeni Flying Spur’un şıklığı, Bentley’in performans sedanı için de yeni bir tasarım karakteri oluşturuyor. Daha alçak ve daha geniş görünüme sahip zarif yapı, hafif kıvrımlı yüzeylerle tamamlanıyor.

2/12

Daha alçak tavan çizgisi, keskin hatlar ve arka tekerleklerin üzerindeki kaslı görünüm, Flying Spur’a daha agresif bir duruş, güçlü ve dinamik bir profil kazandırıyor.

3/12

Ön çamurluklar, Bentley’in zarif “B” motifinin yer aldığı yeni ve çarpıcı hava girişleriyle tamamlanıyor. Buradan başlayarak ön tekerlekten arka tampona kadar uzanan yeni bir hat çizgisi aracın dinamik karakterini vurguluyor.

4/12

Daha alçak ve geniş duruşu vurgulamak için dış farlar daha geniş görünüme kavuşmuş. Daha dik duran ön ızgaranın altındaki alçak hava giriş aksamında artık hiç dikey bölme yok; bunun yerine yeni Flying Spur’un çarpıcı ön yüzünü tamamlayan krom bir yatay hat mevcut.

5/12

Arkada daha uzun ve daha alçak bagaj kapağı yan profile daha keskin bir görünüm kazandırıyor. Yatay tek elips şeklindeki LED stop lambaları, aracın enlemesine yayılan yeni “At Nalı” çizgisinin yepyeni bir yorumuyla bütünleşiyor.

6/12

Bentley’in en güçlü motoru olan 6.0 litrelik, çifte turbo şarjlı, 48 supaplı W12 bugüne kadarki en hızlı dört kapılı Bentley için de tercih edilen motor oldu. 6.000 d/d’de 625 HP güç üreten motor, 2.000 d/d’de 800 Nm maksimum torka ulaşıyor.

7/12

Hem dört hem beş kişilik oturma seçeneği mevcut olan yeni Flying Spur’da ön ve arka koltuklar yeniden tasarlandı. Yeni koltuklarda Bentley’e özel ve 12 farklı renkte, daha yumuşak ancak daha dayanıklı deri kullanıldı.

8/12

9/12

10/12

11/12