Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Çizgi film karakterlerinin gerçeğe yansıtılan çizimleri

Herkesin çocukluğunda vazgeçemediği ve hayranlık duyduğu çizgi filmler ile çizgi film karakterleri vardır. Renkli yapıları ile dikkat çeken bu karakterler acaba gerçek hayatta nasıl olurlardı? Çizilen örneklerle bu sorunun cevabına karşılaştırmalı bakıyoruz. İlk sırada favori çizgi film serisi olan Pixar yapımı Oyuncak Hikayesi’nden Buzz Lightyear bulunuyor. Gerçek hayata yansıtılan bu çizimde Buzz, nispeten yakışıklı bir adam olarak kaleme alınmış.

1/12

1997 yılından beri ekranlarda olan The Simpsons gibi en uzun soluklu çizgi serilerden biri olan South Park, diziyle aynı isimli kurmaca bir şehirde yaşayan 4 çocuğun hikayesini anlatıyor.

2/12

Herkesin sevdiği Scooby Doo çizgi film serisinin bir bölümünde çizgi film dünyasının yaramaz adamı Johnny Bravo da Scooby Doo ekibine katılıyor. Bir bölüm ekiple vakit geçiren Bravo, Daphne’ye de kur yapmaktan geri kalmıyor.

3/12

Çakmaktaşlar çizgi dizisinde bulunan karakterlerin ise dizideki yüz hatları gerçek hayatta biraz ürkütücü bir şekilde karşımıza çıkıyor.

4/12

Family Guy çizgi serisinin baş karakterlerinden olan Peter Griffin de, gerçek hayat çizimiyle biraz ürkütücü bir görünüme sahip.

5/12

Naruto anime serisinin en favori iki ismi Naruto ve Sasuke, gerçek hayata yansıtıldıklarında o sert görünümlerini bir nebze de olsa kaybetmişler gibi duruyor.

6/12

1999 yılında ekranlarda olan Family Guy isimli ünlü Amerikan çizgi serisinin hem tatlı hem de tehlikeli ismi Stewie Griffin ise Amerikan futbolu topuna benzeyen kafasıyla resmedilmiş.

7/12

İlk olarak 1988 yılında vizyona giren “Who Framed Roger Rabbit” filminde Roger karakterinin eşi olarak karşımıza çıkan Jessica Rabbit, birçok seyircinin ilk ekran aşklarından.

8/12

Adventure Time isimli absürt çizgi film serisinin en sevilen karakterlerinden biri olan Ice King (Buz Kralı), gerçekçi çizimi ile karakterini birebir yansıtıyor.

9/12

Walt Disney’in büyük zorluklar çektiği 1928 yılında evindeki fareden esinlenerek yarattığı Mickey Mouse, doğal olarak gerçekçi çiziminde yine normal bir fare olarak karşımıza çıkıyor.

10/12

The Simpsons karakterlerini gerçek hayata aktarabilmek oldukça zor. Gerçek hayata aktarımlarında yine de en iyi işi Bart Simpson çizimi ortaya çıkarıyor. Bu çizimde, gözler ve saçlar konusunda daha gerçeğe yakın bir yaklaşım izlenmiş.

11/12

30 yıldır televizyonda yayın hayatına devam eden ve dünyanın en çok bilinen çizgi serilerinden olan The Simpsons’ın babası Homer'ın çiziminde ise ürkütücü gözler ön planda.

12/12