Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

ABD'de öldürülen 3 Müslüman genç için anma töreni

23 yaşındaki Deah Shaddy Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed Abu-Salha, Kuzey Carolina Chapell Hill'deki evlerinde vurularak öldürülmüştü.

1/11

Olayın ardından 46 yaşındaki Craig Stephen Hicks, Barakat ile eşi ve baldızını öldürdüğünü itiraf ederek polise teslim olmuştu.

2/11

Saldırının duyulması üniversite çevresinde ve kasabada yankı uyandırırken, akşam saatlerinde aralarında baba Nami Barakat ile anne Leyla Barakat’ın da bulunduğu, Kuzey Carolina Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyeleri ile Chapel Hill kasabası sakinlerinden oluşan yaklaşık bin kişi, üniversite yerleşkesi bahçesinde anma için toplandı.

3/11

Dev ekrana yeni evli çiftin düğün fotoğraflarının yansıtıldığı toplantıda Deah, Yusor ve Razan yerleşkede farklı noktalarda mumlar yakılarak anıldı.

4/11

Mumların yakıldığı ağaçların etrafına "MuslimLivesMatter" (Müslümanların Hayatı Değerlidir), "EndIslamophobia" (Islamofobiyi durdurun), "RespectForMuslims"(Müslümanlara Saygı Gösterin) yazılı dövizler yerleştirildi.

5/11

Cinayetin işlendiği Summerwalk Circle’da ise hüzün var. Barakat ailesinin evi karanlığa bürünürken, sokak kapısında komşular ile aileyi sevenler ve arkadaşları tarafından bırakılan çiçekler bulunuyor.

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11