Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Amine Gülşe'den samimi açıklamalar

Önce Türkiye Güzeli seçildi. Sonra Türkiye’nin en seksi kadını... ‘Asla Vazgeçmem’ isimli diziyle artık başrol oyuncusu. Amine Gülşe, doğup büyüdüğü İsveç’ten Türkiye şartlarına adapte olmaya çalışıyor. Sadece güzel ve seksi sıfatlarının kullanılmasına bozuluyor: “Eğer için boşsa bunların önemi yok.”

1/27

Sizinki bir peri masalı mı? - Türkiye’ye tatil amaçlı gelmiştim. Hobim fotoğraf çekmek. Sokaklarda dolaşıp fotoğraflar çekiyordum. Bir gün annemle evde otururken televizyonda Miss Turkey ilanlarını gördüm. Aramızda sohbet ettik. “Ben başvursaydım ama geç kaldım” dedim. Annem de Kim tutuyor seni” bakışı attı. Bir anda kendimi form doldururken buldum.

2/27

Bu kadarını hayal eder miydiniz? - Hayır, bütün bunların bu kadar çabuk olacağını hayal etmezdim. Hayatım birden güzel bir şekilde değişti. Her şeyden çok memnunum.

3/27

Güzellik genetik mi? -Evet. Bizim sülale çok güzel. Babam ve annem uzun boylu, Gözleri renkli...

4/27

Babanız Kerküklü, anneniz İzmirli. Nerede, nasıl buluşmuşlar? - Babam Galatasaray’da atletti. Antrenman yaparken annemde orada spor yapıyormuş. Orada tanışmışlar. Aynı semtte oturuyorlarmış. Zamanla etkilenmişler.

5/27

Peki neden İsveç’e gidiyorlar? - Evlendikten sonra babam İsveç’e transfer oluyor. Abim ve ben orada doğduk. Harika bir çocukluk yaşadım. İstediğim her şeye sahip oldum.

6/27

Kendinizi İsveçli mi yoksa Türk mü kabul ediyorsunuz? - İsveç’te doğdum, oradaki kültürle büyüdüm. Ve seviyorum. Ama ailem Türklüğümü ve özümü hiç unutturmadı. Abimi ve beni hep Türkçe kurslarına yolladı. Türkiye’ye de çok sık geliyorduk. Bu yüzden burası benim hep bir parçam oldu.

7/27

Türkiye ve İsveç’in sizin için farkları neydi? -Buralar benim için daha şen şakraktı. İsveç ise daha soğuk, karanlık ve depresif...

8/27

İsveç’in hiç mi iyi yanı yok? - Orada acayip bir disiplin var. O disiplini aldım bu da gelişmemi sağladı. Mesela orada verilen randevuya bir dakika bile geç kalamazsın. Burada “Saat 07.00’de buluşalım” diyorlar. Ben gidiyorum bakıyorum kimse gelmemiş. Yavaş yavaş alışmaya çalışıyorum. Bir de İsveç’te buradaki sıcakkanlılık yok. Kimse sana dönüp bakmaz bu da rahatlık. Buraya ilk geldiğimde insanların tepkilerine şaşırdım. “Bunlar normal mi” diye düşündüm. Şimdi çok hoşuma gidiyor.

9/27

“Oyuncu olmayı çocukluktan beri isterdim” klişesi sizin için de geçerli mi? - Hayır, tıpkı güzellik yarışmasında olduğu gibi hiç oyuncu olmak gibi bir düşüncem yoktu.

10/27

Oyunculukta güzellik ne kadar önemli? - Ağlarken, bağırırken ne kadar güzel durabilirsin. Oyunculuk bambaşka bir şey.

11/27

Eğitimli oyuncuların size tepkisini haklı bulur musunuz? - Onlara saygı duyuyorum ve anlıyorum. Ama çalışarak her yere gelebilirsin. Ben de boş oturmuyorum.

12/27

Bir sene önce konuştuğumuzda sevgiliniz yoktu... - Hâlâ hayatımda biri yok. Problem sizde mi erkeklerde mi? - Çok yoğun bir dönemden geçiyorum. Hayatımda bir erkeğe ayırabileceğim vakit yok

13/27

Hayatınıza Türkiye’nin en güzel ya da en seksi adamı mı girer? - Hayır öyle bir şey yok. Fizik benim için önemli değil. Önemli olan saygılı olması, beni mutlu etmesi... Bir de kıskançlığa hiç gelemiyorum. Güzel, seksi veya oyuncu Amine olarak beni ben olarak tanıması önemli. İlk aşk kaç yaşındaydı? -17.

14/27

Neden o kadar geç? -Çünkü İsveç’te çok disiplinli bir hayatım vardı. Okul-ev arasında geçerdi.

15/27

Sadece güzel olduğunuz için başrolü kaptığınızı düşünenler var... - “Bu işin okulunu okuyup bir yerlere gelmeye çalışan bir sürü insan var. Sen bir güzellik yarışması kazanıyorsun ve başrol oynuyorsun” diyenler oluyor. Ama gerçekten inan dizi teklifi geldikten sonra “Tamam ben oynarım zaten” diyerek işi oluruna bırakmadım.

16/27

Çetin Sarıkartal ve Hülya Gülşen’le çalıştık. Onların bana verdikleri yardımlarla bu işi çok sevdim. Gece gündüz çalışıyorum. Nasıl tepkiler veririm, nasıl gerçekçi olabilirim, bütün gece bir sonraki günün sahneleriyle uğraşıyorum.

17/27

Türkiye’nin en seksi kadını seçildiniz. Sizin seksi tanımınız ne? - Seksi olmak çok göreceli bir şey. Sana göre seksi olan başkasına göre olmayabilir. Bir de seksi ne ki? Bir bakış ya da bir hareket bence seksi olabilir. İlla ten göstermeye gerek yok.

18/27

Siz kendinizi seksi buluyor musunuz? -Kendimi güzel buluyorum. Öyle bir özgüvenim var. Ama çok seksiyim gibi bir tavrım yok. Benimle ilgili en güzel, en seksi gibi sadece görselliğimle ilgili sıfatlara da artık çok takılıyorum. Çünkü hiçbir şey görsellikle bitmiyor.

19/27

Eğer için boşsa bütün bunların bir önemi olmadığına inanıyorum. Bu dizide umudum bunları yıkıp farklı yönlerimi göstermek.

20/27

Güzellikten çok çektiniz mi? - Evet. Ergenlik dönemimde hem cinslerimin kıskançlıklarını yaşadım. Eminim bunu birçok genç kız yaşıyordur.

21/27

Peki önyargılar... - Güzel ama öyleyse aptaldır önyargısı var. Aslında öyle değil. Her şeyin okumak olduğunu da düşünmüyorum. Görüp yaşayarak öğrenebilirsin.

22/27

Amine Gülşe

23/27

Amine Gülşe

24/27

Amine Gülşe

25/27

Amine Gülşe

26/27

Amine Gülşe

27/27