Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

ASELSAN'ın Ürdün fabrikasını Kral Abdullah açtı

ASELSAN ile King Abdullah II Design & Development Bureau (KADDB) Yatırım Grubu (KIG) tarafından ortaklaşa kurulan ve Ürdün Silahlı Kuvvetleri ile bölge ülkelerinin sınır güvenliği ekipmanlarının üretileceği ASELSAN Middle East Fabrikası, Kral Abdullah'ın katıldığı törenle açıldı.

1/8

Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen törene, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat'ın yanı sıra çok sayıda askeri yetkili katıldı.

2/8

Tesiste incelemelerde bulunan Kral Abdullah, elektronik ve elektro optik üretim sistemleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

3/8

Tesis çalışanlarıyla toplu hatıra fotoğrafı çektiren Kral Abdullah'a, ASELSAN tarafından üretilen gece görüş dürbünü hediye edildi. Kral Abdullah, anı defterini imzalamasının ardından tesisten ayrıldı.

4/8

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, açılışın ardından yaptığı konuşmada, "Teknolojisi yüksek, övüneceğimiz bir şirketin açılışı için buradayız. Daha yüksek ticaret rakamlarına ulaşmak için yerinde üretim ve teknoloji transferi yapılabilir" dedi.

5/8

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Canpolat da tesisin sadece Ürdün değil bölge pazarları için kurulduğunu ifade ederek..

6/8

"Bu bir başlangıç. Zaman içinde burada başka yetenekler de kazanacağız. Yazılım tabanlı sistemler, elektronik kart üretimi yaparak bütün Ortadoğu ve Afrika'ya açılacağız. Ürdün'ün tüm Arap dünyası ile olan iyi ilişkileri göz önüne alındığında, en uygun noktanın burası olduğu ortaya çıkıyor" diye konuştu.

7/8