Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Atiye: Güzel miyim bilmiyorum

Sahne enerjisiyle pek çok meslektaşına parmak ısırtan Atiye, nasıl bu kadar mutlu, formda ve enerji dolu olmayı başardığını Women’s Health dergisine anlattı.

1/27

* Biz seni hareketli şarkıların ve danslarınla tanıyoruz. Vikipedi’de karşımıza çıkan “Arap ve Türk asıllı, Almanya doğumlu şarkıcı” tanımı ise oldukça ilginç bir karmaya işaret ediyor. Biraz anlatır mısın?

2/27

- 1988 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde doğdum. Annem ve babam da zaten orada tanışmış. Aslında ikisi de Alman değil ve orada büyümemiş. O dönemde babam, annemin babasıyla çalışıyormuş ve bu şekilde tanışıp aşık olmuşlar. Bir sene sonra da ben doğmuşum.

3/27

* Müzik kariyerine çok genç yaşta başladın. Zorluklar yaşadın mı? - Çok genç yaşta başladım evet ama iyi ki o yaşta başlamışım çünkü müzik kariyeri söz konusu olduğunda ne kadar erken başlarsan, o kadar iyi diye düşünüyorum. Çocukluğumda bile beri şarkıcı olacağım belliymiş sanki. Hatta evimize misafir geldiğinde onlara şovlar hazırlar, dans ederdim. Sahnede olmak çocukluk hayalimdi, şarkıcı veya dansçı olarak. Şimdi ikisini de yapıyorum. Hayalim gerçek oldu.

4/27

Bu aralar nelerle uğraşıyorsun? - Yeni çalışmalarımız başladı, hatta geçen hafta üç yeni beste yaptım. Şu an albüm yapabilecek kadar yeni besteye sahibim. Albüm çalışmalarına yakında başlayacağız. Ama albümden önce, yaza doğru hareketli bir single çıkarmayı düşünüyorum. Onun dışında imza günlerim, konserlerim sürüyor.

5/27

* Bestelerinin sözlerini babanın yazdığı doğru mu? - Çoğunluğunu babam yazıyor, evet. Babam aslında işadamı ama böyle bir yeteneği de var. Sanki önceki hayatında müzisyenmiş gibi. Darbuka çalmayı da babamdan öğrendim.

6/27

* Müzisyen olmasaydın ne yapardın? - Bir şekilde yine sahnede olurdum, belki meşhur bir şarkıcı olarak değil de bir dansçı olarak. Belki oyunculukla ilgili bir şey yapardım.

7/27

* Bir dönem bir kozmetik markasının yüzüydün. Makyajla aran nasıl? - Evde olduğum günler makyaj yapmıyor, yüzümü dinlendirmeye çalışıyorum çünkü normalde çok fazla makyaj yapmak zorundayım.

8/27

* Yoğun tempona rağmen cildin ve saçın daima ışıl ışıl görünüyor. Cilt ve saç bakımın için neler yapıyorsun?

9/27

- Açık söylemek gerekirse çok fazla zaman harcamıyorum. Kuaförüm de bazen bana kızıyor “daha fazla bakım yapmalısın” diye. Ama doğal ürünler kullanmayı tercih ediyorum cildimde ve saçımda. Çoğunlukla saç kremi uygulamıyorum. Özel bakım konusunu ise kuaförüme bırakıyorum. Yılda bir kez saçımı kestiriyorum ama saçımda hiç boya yoktur. Sürekli işlem gördüğü için zaten çok fazla yıpranıyor. Çok fazla kozmetik ürünüm de yoktur.

10/27

* Gördüğümüz kadarıyla her zaman formdasın. Bunu koruyabilmek için neler yapıyorsun?

11/27

- Sahnede çok hareketliyim ve ciddi kalori yaktığımı düşünüyorum çünkü konserin ertesi günü yarım kilo kadar verdiğimi görüyorum. Konserlerden önce de dans provalarımız oluyor. Dansın dışında binicilik yapıyorum, bu da kondisyon açısından sanıldığından çok daha yararlı. Yazın yüzmeyi, dalış yapmayı seviyorum. Yoga, fitness, bazen de yürüyüş yapıyorum. Hareketsiz bir anım yok!

12/27

* Beslenme alışkanlıklarını da öğrenelim... - Açıkçası kilomu hiç düşünmüyorum. Sevdiğim şeyleri yiyorum ama sevdiğim şeyler genelde sağlıklı olduğu için şanslıyım herhalde. Çok fazla canım çekmiyor abur cuburu. Arada bir tabii ki ben de çikolata yemek istiyorum ama o zaman da bitter olanını tercih ediyorum. Şeker yerine de bal tüketiyorum. Çok fazla et yemiyorum ama vejetaryen değilim. Beyaz ekmekse hiç yemem.

13/27

* Geçmişe geri dönebilseydin değiştirmek istediğin bir şey, bir olay ya da karar var mı? - Geriye baktığım zaman “iyi ki her şeyi bu şekilde yapmışım” diyorum. Çünkü en çok hatalarımızdan ders alıyor ve kendimizi bu şekilde geliştiriyoruz. Kısacası aldığım hiçbir karardan pişmanlık duymuyorum.

14/27

* Dostlarını nasıl seçersin? - Öncelikle güven benim için çok önemli. Güvenemediğim biriyle asla arkadaş olamam, çalışamam. Ayrıca enerjimi de yüksek tutması lazım. Bence zaten insanın dostu az ve öz olmalı.

15/27

* Peki, bir insan senin güvenini nasıl kazanır? - Açık sözlü insanları severim, ne düşündüğünü söylemesi çok önemli. Belki o anda karşısındakini kırabilir bile ama bu, düşüncelerini kendine saklamasından daha kötü olamaz. Mutlu insanları çok seviyorum, kendimi kötü hissettirecek insanlardan uzak duruyorum.

16/27

Hayatına girecek erkek nasıl biri olmalı? - Sevgi dolu, hayvan sever, dürüst, olgun, açık sözlü ve pozitif olmalı. * Güçlü bir kadın olduğunu düşünüyor musun? - Evet. Çünkü ne istediğimi çok iyi biliyorum ve ailem beni özgür bir şekilde yetiştirdiği için çok şanslıyım. Kendi ayaklarımın üstünde duruyorum, sağlıklı bir özgüvenim var. Her zaman hayallerimin peşinden koştum, onları gerçekleştirmeye de devam ediyorum.

17/27

Kendini güzel buluyor musun? - Gerçekten bilmiyorum. Sanırım hepimizin içinde farklı kadınlar var ve o an ne düşündüğümüz, hissettiğimizle alakalı. Genel olarak kendimle barışığım, tabii ki sevmediğim yanlarım var ama insan olarak kendimi seviyorum.

18/27

* Uykuya dalmadan önce en son düşündüğün şey ne olur? - Ya uyuyamazsam diye düşünürüm (gülüyor). Uykuya dalmakta zorlanıyorum çünkü...

19/27

* Peki, sabah uyanır uyanmaz ilk aklına gelen şey? - Sabahları kedilerim beni uyandırıyor miyavlamalarıyla, o an sadece onları düşünüyorum.

20/27

Güzel Şarkıcı Atiye...

21/27

Güzel Şarkıcı Atiye...

22/27

Güzel Şarkıcı Atiye...

23/27

Güzel Şarkıcı Atiye...

24/27

Güzel Şarkıcı Atiye...

25/27

Güzel Şarkıcı Atiye...

26/27

Güzel Şarkıcı Atiye...

27/27