Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Avrupa'nın az bilinen kasabaları

Yurt dışına turistik gezi için giden birçok insan şehir merkezlerinde dolaşmayı tercih ediyor. Avrupa Kıtası'nda herkes tarafından çok bilinmeyen kasabalar bulunuyor. İşte mimari yapılarıyla dikkat çekiyor birbirinden güzel Avrupa kasabaları...

1/14

GİETHOORN- HOLLANDA

Minik köprüleri ve çiftlik evleriyle masalları andıran bölge, listenin en çok beğenilen kasabası olarak biliniyor. Amsterdam'dan kalkan trenle 2 durak sonra Giethoorn'a ulaşmak mümkün.

 

2/14

GUİMARAES, PORTEKİZ

UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen yerleriyle meşhur olan kasaba, tarihin en yi korunmuş bölgeleri arasında yer alıyor. 

3/14

ROSCOFF, FRANSA

Yarımada üzerine inşa edilensahil kasabası, deniz ticareti zenginliği ile tanınıyor. 19.yy'dan beri meşhur olan pembe soğanın müzesi dahi bulunuyor. 

4/14

ANGHİARİ, İTALYA

Taş evleri ve ahşap kapılarıyla karakteristik bir köy olan Anghiari, yüzyıllar boyunca ayakta kalan bir Orta Çağ kasabasıdır. Köyün en meşhur özelliği ise her evin balkonunun çiçeklerle süslenmiş olmasıdır. 

5/14

NAFPLİON, YUNANİSTAN

Ülkenin en romantik kasabası olarak bilinen Nafplion, 'yavaş şehir' unvanıyla tanınıyor. Aynı zamanda Yunanistan'ın ilk başkenti olma özelliğini taşıyor. 

6/14

MOSTAR, BOSNA-HERSEK

Bosna Hersek ağırladığı her ziyaretçiyi kendisine hayran bırakmayı başarıyor. 2005 yılında Dünya Mirası listesine eklenenen Mostar Köprüsü, şehrin en güzel köyü olarak biliniyor. 

7/14

CLOVELLY, İNGİLTERE

Birçok turist tarafından ilk tercih edilen yerlerden biri olan Clovelly, Arnavut kaldırımlı ana caddeleri ile eşsiz bir keyif imkanı sunuyor. 

 

8/14

DİNKELSBÜHL, ALMANYA

Sanat ve tarih açısından birçok zenginliğe sahip olan kasaba, ziyaretçilerine keyifle gezme imkanı sunuyor. Bölge gotik kiliseleri ve mağazaları ile dikkat çekiyor. 

 

9/14

KORCULA, HIRVATİSTAN

Surların arasında kalan tarihi kasaba, kemerli kiliseleri ve kabirent sokakları ile ün salıyor. Bölgenin plajları ve üzüm bağları kendine hayran bırakmayı başarıyor.

 

10/14

KENMARE, İRLANDA

Popüler turizmin en meşhur köyü olan Kenmare, işletmeleriyle turistleri kendine çekmeyi başarıyor. Gurme yemekleri ve eşsiz manzarasıyla İrlanda'nın ilgi çeken bölgeleri arasında yer alıyor.

11/14

PİRAN, SLOVENYA

Açık hava müzesi olarak tanınan Piran, doğa tutkunları tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Balıkçı kasabası Slovenya'nın Venedik'i olarak biliniyor.

12/14

REİNE, NORVEÇ

Gezginler tarafından Norveç'in en güzel köyü olarak tanınan Reine, Kuzey Kutup Dairesi'nin üzerinde yer alıyor. Hemen hemen her yıl köyü ziyaret eden gezginler, bölgede kamp yapabiliyor.

13/14

TARNOW, POLONYA

Tarih sevelerin sıklıkla uğradığı Tarnow, 16.yüzyıldan kalma muhteşem mimarisiyle ilgi çekiyor. 

14/14