Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bir zamanlar Türkiye'de yasaklanan şarkılar

Bir zamanlar Türkiye'de yasaklı olan şarkıları hatırlıyor musunuz? Bir çok şarkı yasaklara takılıyor, bazı sanatçılar ise çıkardığı bu şarkılardan dolayı cezalandırılıyordu... İşte o şarkılar ve şarkıcılar...

1/12

Barış Manço - Arkadaşım Eşşek Sebep olarak; insanın arkadaşının eşek olamayacağı sunulmuş. Bu nedenle Manço’ya ‘Kuzu’ olarak değiştirmesi önerilmiş.

2/12

Barış Manço - Lambaya Püf De Bu eser de "Erotik" bulunduğu için yayınlama yasağı getirilmiş.

3/12

Musa Eroğlu - Yolun Sonu Görünüyor Bu şarkının sözleri de intiharı çağrıştırıp, özendirdiği gerekçesiyle yasaklanmış.

4/12

Adnan Şenses - Doldur Meyhaneci Adnan Şenses'in şüphesiz en çok bilinen şarkısı "Doldur Meyhaneci" insanları içmeye teşvik ettiği için yasaklanmış.

5/12

Orhan Gencebay - Batsın Bu Dünya Mevcut düzene isyan edip, insanların ruh halini bozduğu için yasaklananlardan.

6/12

Cem Karaca - Namus Belası Sözleri sebebiyle kötü örnek oluşturduğu kanısına varılmış.

7/12

İbrahim Tatlıses - Güneş Doğmayacak Üstüme İntiharı özendirdiği gerekçesiyle yasaklananlardan.

8/12

Hayat Bayram Olsa "İnsanlar el ele tutuşsa, birlik olsa" dediği şarkı, komünist propaganda yaptığı iddiasıyla yayınlanmamış.

9/12

Sezen Aksu - Sarışınım Birçok şarkıcı tarafından tekrar yorumlanan "Sarışınım" şarkısı, vakti zamanında bestecisi Ermeni olduğu için yasağa takılmış.

10/12

Leman Sam - Anladım İçinde geçen “Dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe, sırf sana benziyor diye,usulca sokulup ‘Merhaba’ dedim” sözleri nedeniyle TRT denetimi tarafından onay görmemiş. Gerekçe olarak ise; “Türk kadının tanımadığı hiçbir erkeğe selam vermeyeceği, şarkının Türk kadının ahlakını bozduğu" gösterilmiş.

11/12

Melike Demirağ - Arkadaş Şarkı sözlerinin üstü kapalı komünizm propagandası yaptığı ve besteci ve söz yazarının Şanar Yurdatapan olması gerekçesiyle yasaklanmış.

12/12