Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Birbirinden sevimli cins kedi türleri

Sevimli hayvanlarla birlikte yaşamak isteyen ve onlarla vakit geçirmeyi seven birçok insan bulunuyor.

1/18

Bu sevimli dostlardan biri olan kediler de oldukça ilgi çeken hayvanlar arasında yer alıyor.

2/18

Kimi sahiplenmek isterken kimileri de kediler hakkında yeni bilgiler edinmek istiyor.

3/18

Kediler de tüylü ve tüysüz, hatta rengârenk birçok yapıda olabiliyor. Bu listede sizler için birbirinden sevimli cins kedi türleri derlendi.

4/18

Abyssinian - Kolay bir eğitimi olan Abyssinian türü kediler, sevecen bir türdür. Hafif üçgen bir kafaya ve yumuşak çizgilere sahip olan bu tür, her zaman kendisine meşgul olabileceği şeyler bulabilir.

5/18

American Bobtail - Oldukça sevecen bu tür, kısa ve kemikli bacaklara sahiptir. Kuyrukları ponpon gibi olur.

6/18

American Curl - Akılcı sezgilere ve duyarlı, asil bir kişiliğe sahip olan bu tür, 2 veya 3 yılda çocukluktan ergenliğe geçer. Parlak, yumuşak ve ipeksi tüylere sahiptir.

7/18

Ankara Kedisi (Angora) - Enerjik, zeki ve sahibine bağlı olan bu tür, beyaz ve uzun tüylere sahiptir.

8/18

Birman - Edepli, duygusal ve enerji dolu olan bu tür, gözleriyle hayranlık uyandırabilir.

9/18

Bombay - İçe kapanık görünen bu tür, yuvarlar patilere ve parlak siyah tüylere sahiptir.

10/18

Burmese - Çıkardığı değişik seslerle ve minik oyunlarıyla sahibini kendine hayran bırakan burmese türü kediler, kısa tüylere sahip ve hareketlidir.

11/18

Chartreux - Sevimli görünümünün altında oldukça hareketli olan bu tür, her an pençe atmaya hazır bir tavra sahip. sık tüy bakımı sevmeyen Chartreux ile oynamak da oldukça keyifli.

12/18

Chinchilla - Sakin ve uysal yapıdaki bu tür, Persian ırkı içinde ayrı bir tür olarak değerlendirilir ve ilgi görmeye bayılır.

13/18

Devon Rex - Tüm Rex ırkları gibi canlı ve sevecen olan bu tür, doğumundan 6 ay sonra ergenliğe ulaşır. Kulakları oldukça büyük olduğu için Devon Rex'lerin sık sık kontrole götürülmesi gerekir.

14/18

Exotic Shorthair - İran kedisiyle American Shorthair kırması bir kedi ırkı olan bu tür, oldukça oyuncu ve pahalı bir türdür.

15/18

Van Kedisi - Zeki, canlı ve insana bağlı yapısıyla sahibiyle güzel vakit geçirebilen bu türün iki gözünün birbirinden farklı renkte olması dikkat çeker. Tüyleri, Ankara Kedisi'ne oranla daha kısadır.

16/18

Tiffanie Kedisi - Diğer hayvanlarla da oldukça iyi anlaşabilen bu türün oldukça sevecen olması, onu çok tercih edilenler arasında yapıyor. Nazik olan Tiffanie Kedisi, sahibinin duygularını da anlayabiliyor.

17/18

İran Kedisi (Persian) - Aileye düşkünlükleriyle bilinen İran Kedilerinin her gün fırçalanması şarttır. Benzer içerikler için; https://blog.petibom.com/kedi-cinsleri/ sitesine bakabilirsiniz.

18/18