Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Burcu Esmersoy: 150 Evlilik teklifi aldım

Güzel sunucu Burcu Esmersoy samimi açıklamalarda bulundu...

1/19

Güzel, akıllı, cool ve başarılı... Hem özel hayatında hem de kariyerinde yükseliş döneminde olan Burcu Esmersoy, geldiği noktayı tüm samimiyetiyle Instyle’a anlattı. Herkesin benimle aynı fikirde olamayacağını ve hayatta hiçkimseyi memnun edemeyeceğinizi öğrendim. Eskiden bunun için uğraşırdım. Şimdi bıraktım.

2/19

Şu aralar Gabriel Garcia Marquez’in Yüzyıllık Yalnızlık adlı romanını okuyorum ve bu roman da bu konudaki düşüncelerimi pekiştirdi.”

3/19

“Bu meslekte ister istemez deriniz çok kalınlaşıyor. Benim de derimin çok ince olduğu zamanlar vardı ama şimdi kalınlaştı ve hayatta beni Allah korusun ölümden başka hiçbir şey üzmüyor.

4/19

İki yaşında annesi babası boşanmış, 15 yaşında çalışmaya başlamış kadınım, beni ne üzebilir ki? Bir evliliğin, bir ilişkinin bitmesi mi... Geçiniz.”

5/19

Burcu Esmersoy’u ne zaman, nerede görsem aklıma hep aynı soru takılıyor; “Bir insan nasıl her an bu kadar enerjik, güler yüzlü ve tam kelimesiyle muhteşem görünebilir?” O, yağmurlu ve oldukça soğuk bir Aralık sabahını bile enerjisiyle bir anda ısıtabiliyor.

6/19

Çekim için buluştuğumuzda “Günaydın,” diyerek içeriye girdi ve kapak karesi için saçı ile makyajı yapılırken bir fincan kahve eşliğinde, full enerji anlatmaya koyuldu... “Geriye dönüp şöyle bir bakıyorum da, 2014 benim için kaymak gibi bir seneydi.

7/19

Her işim yolunda gitti, ne istediysem oldu. Zaten son iki yıldır kendi içimde bir yükseliş dönemindeyim. “Nasıl oldu?” diye sorarsanız açıkçası her şey, “Dünyanın sonu geldi,” diye düşünülen 2012’in sonlarına doğru oldu,” diyor. O dönemde hayatında köklü değişiklikler yapmış. Enerjisi kendisine iyi gelmeyen, negatif insanlardan ve ortamlardan uzaklaşmış.

8/19

“Beni mutsuz ettiğini düşündüğüm ne varsa yaşamımdan tek tek çıkarttım. İşte iki yıldır da o dönem yaptığım temizliğin keyfini çıkartıyorum. Hayatımın en güzel dönemlerini yaşıyorum.

9/19

Evet, çok çalışıyorum, çok yoruluyorum ama emeklerimin karşılığını alıyorum ve çok mutlu oluyorum. İleride iş yükümü hafifleteceğim ama bu şimdi değil. Hele bir ilişki için hiç değil. Çok pozitif ve mutluyum,” derken gözlerinin içi parlıyor.

10/19

Kendisinin mutfakla arası ise pek iyi değil. “Bu nedenle hayatımda olacak erkeğin elinin lezzetli olması pek de fena olmaz,” diyor gülerek. Konu ilişkilere gelince ciddileşiyor ve anlatmaya başlıyor, “Çok küçük yaştan beri tek başıma hayatta kalmaya çalıştığım için çok sert bir mizacım var. Kendi imkanlarımı kendim yaratmayı seviyorum.

11/19

Bir başkasının, özellikle de bir erkeğin hayatımı kolaylaştırmasına alışmak istemiyorum. Buna alışırsam ve bu böyle devam etmezse diye kendi kendime yetmeye çalışıyorum. Aslında bu biraz da mesleki deformasyon. Belli etmemeye çalışıyorum ama ister istemez bir bakışla, bir sözle karşı taraf bunu hissediyor,” diyor...

12/19

İspanya’ya çok sevdiği arkadaşı Arda Turan’ı görmeye gidiyor. “Bir kız ve bir erkek iyi arkadaş olamaz düşüncesine kesinlikle katılmıyorum. Arda tam bir insan sarrafıdır. İlk bakışta insanları tanır ve nokta atışı değerlendirmeler yapar. Birbirimizin özel hayatlarını dinleriz.

13/19

Her zaman telefonun ucunda. Arda gibi başka yakın erkek arkadaşlarım da var. Arda benim dostum, son iki yılda arkadaşlık ve dostluk kavramlarım da değişti. Çok arkadaşım var dostlarımın sayısı bir elin parmaklarını geçmez.”

14/19

Evin içindeyken sert kadın mizacımı bir kenara bırakmaya özen gösteriyorum.” ‘Aşk hayatında yine hüsrana uğradı’ gibi manşetler ise onun sadece tebessüm etmesine neden oluyor. “Hüsrana uğrayacak olsam zaten bir ilişkiyi bitirmem.

15/19

Kimsenin benimle ilgili tercih ettiği bir durum yok ortada,” diyor. Esmersoy’un, hayatının bir döneminde adı pek çok farklı kişiyle yazılmasın, bari tek kişiyle anılsın diye düşündüğü dönemleri de olmuş. “Ama zaten bir kişiyle birlikteyken seni 3-5 kişiyle daha haber yapma cüretinde bulundukları için bu çok boş bir düşünceymiş, yeni farkına varıyorum,” diyor.

16/19

Aslında hayatında olan erkeklere de hak vermiyor değil. “Instagram’a bir fotoğraf koyuyorum, 288 yorumun 150 tanesi evlenme teklifi,” diyor gülümseyerek ve devam ediyor, “Sosyal medya insanların bize dokunabildiği bir yer. Tamamen kopmanın ve yabancılaşmanın saygısızca olduğunu düşünüyorum.

17/19

Ne yapıyorum, neredeyim, nelerden keyif alıyorum... Favori filtrem kesinlikle Valencia.” Esmesoy’un konuşmalarından biraz da kaderci bir yönü olduğunu anlamak zor değil.

18/19

Bu durumu, “Hayatta her şeyin bir nedeni olduğuna inanıyorum. Ne yaparsan yap, bazı şeylerin önüne geçemiyorsun. Tabii, bu bahsettiğim emniyet kemersiz araba kullanmak değil,” diyerek açıklıyor.

19/19