Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Çatı katı dekorasyon fikirleri

Depo olarak kullanılan çatı katı dairelerini muhteşem alanlara dönüştürebilirsiniz.

1/14

Çatı katı, genellikle evde kullanılmayan eşyaların gelişigüzel şekilde istiflendiği bir alandır.

2/14

Eskimiş mobilyalar da dahil olmak üzere eski mutfak eşyaları, okunmayan kitaplar, unutulmuş hobi malzemeleri, atılmaya kıyılamayan onlarca eşya burada saklanır ve geniş bir alan hiç de kullanışlı olmayacak bir şekilde heba edilir.

3/14

Çatı katı düzenleme sayesinde bu ölü alanı yeniden canlandırmanın Birkaç dolap ve depolama alanı fikri bu konuda size yardımcı olabilir.

4/14

Çatı katınızda sakladığınız eşyaları oradan çıkarma olanağınız bulunmuyor ise depolama alanınızı düzenleyip saklayarak organize edebilirsiniz.

5/14

Duvar önlerine, eğimli tavanların bulunduğu alanlara yapılacak raylı kapı sistemleri kullanarak eşyalarınızın tamamını hiçbir şekilde görünmeyecek dolaplara gizleyebilirsiniz.

6/14

Çok sayıda saklanması gereken kağıt, resim ve bunun gibi kullanılmayan eşya biriktirdiyseniz sizin için en etkili çözüm bolca çekmecesi olan bir dolap yaptırmak.

7/14

Bu dolap sayesinde kategorilere ayrılmış eşyalarınızı hem dilediğinizde kolayca bulabilir hem de çatı katı içindeki geniş dağınıklıklardan kurtulabilirsiniz.

8/14

Çatı katı tavanınızın eğimli bir kısmı varsa bu bölgeye herhangi bir dolap veya başka bir mobilya koyamayabilirsiniz.

9/14

Çocuklu bir evin en temel sorunlarından biri etrafa dağılmış oyuncaklar ve bu oyuncakların depolanması.

10/14

Eğer çatı katınızı hala nasıl kullanacağınızı kestiremiyorsanız oyuncaklar için biraz yer açın ve çocuğunuzun oyun alanını çatı katı içine taşıyın.

11/14

Güzel bir kitaplık yaptırarak çatı katınızı evin en özel alanı haline getirebilirsiniz. Bir okuma sandalyesi, bir kilim ve geniş bir kitaplık ile oluşturacağınız saklı kütüphanenizde kimsenin sizi bulamayacağı bir dünyaya yelken açabilirsiniz.

12/14

İster serbest çalışın ister ofiste; kendinize zaman ayırmak, okumalar yapmak, mektupları yanıtlamak, faturaları ödemek ya da yalnızca bir süre kafa dinlemek için herkesin özel bir alana ihtiyacı var.

13/14

Çatı katında oluşturacağınız çalışma alanı bu konuda da imdadınıza yetişebilir.

14/14