Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

CHP Antalya İl binasına yapılan baskından görüntüler

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından 30 Mart yerel seçimleri için belirlenen adaylar parti içerisinde tepkilere neden oldu.

1/19

CHP, Antalya'da 15 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in yerine İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen'i aday gösterdi.

2/19

Adaylığını telefonla öğrenen Yeğen, "Benim için de sürpriz oldu" dedi. Kararı öğrenen çok sayıda partili ise il binası önünde protesto gösterisi yaptı.

3/19

CHP Antalya'da Muratpaşa ve Konyaaltı için uzun bekleyiş, sürpriz bir gelişmeyle sona erdi. Konyaaltı'nda Başkan Muhittin Böcek'le devam kararı alan Parti Meclisi, Muratpaşa'da ise şok bir karara imza attı.

4/19

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'den vazgeçen Parti Meclisi, yerine İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen'i aday gösterdi. Yeğen adaylığını, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'ın telefonuyla öğrendiğini söyledi.

5/19

Yeğen, adaylığın kendisi için de sürpriz olduğunu, bu konuda başvurusu ve talebi bulunmadığını kaydetti.

6/19

CHP Antalya Muratpaşa Belediye Başkan adayı olarak Sultan Yeğen'in adının ortaya çıkmasına tepki gösteren çok sayıda partili, il binası önünde eylem düzenledi.

7/19

Saat 19.30'dan itibaren CHP İl Binası önünde toplanan partililer, 'Evcilmen bizim onurumuzdur', ;Devrim Kök istifa',;Her yer Evcilmen her yer direniş' ;Muratpaşa bizimdir, bizim kalacak' diye slogan attı.

8/19

Çok sayıda partili sloganlar eşliğinde il binasına girdi. Alanya bölgesinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Çetin ise yönetimden istifa ettiğini açıkladı.

9/19

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) 30 Mart yerel seçimleri için Kırklareli'de mevcut belediye başkanı Cavit Çağlayan yerine milletvekili Mehmet siyam Kesimoğlu'nu aday gösterdi.

10/19

Çağlayan, bu karara tepki göstererek, "Bir yolsuzluğumuz yok, hakkımızda açılmış bir dava yok neden seçilmedim bilemiyorum. Şu anda 700 kadar parti üyesinin istifa etmek için dilekçesini hazırladı" dedi.

11/19

CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki MYK toplantısından 30 Mart Yerel seçimlerinde başkan adayı olarak mevcut belediye Başkanı Cavit Çağlayan yerine Kırklareli milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun adı çıktı.

12/19

Kararının Kırklareli'nde duyulması üzerine parti teşkilatına çok sayıda üye gelerek karara tepki gösterdi. Kırklareli Belediye Başkanı CHP'li Cavit Çağlayan belediye binasına gelerek kararı çok sayıda partili ve belediye çalışanlarıyla birlikte değerlendirdi.

13/19

Basına kapalı olarak yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulunan Çağlayan, "Bir yolsuzluğumuz yok, hakkımızda açılmış bir dava yok neden seçilmedim bilemiyorum. Kararı duyan ve buraya kendiliğinden gelen arkadaşlarla toplandık. N

14/19

Ne yapıp yapmayacağımıza karar veriyoruz. Genelde buradaki arkadaşların çoğunluğu Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun Kırklareli'nde aday olmasını kabullenemeyeceğini söylüyorlar. Burada bulunanların genel eğilimi partiden istifa etmeleridir.

15/19

Parti binasında da diğer aday gurubun, ilçe yönetiminin istifası söz konusu. Burası ile kalmaz çok sayıda istifa olabilir" diye konuştu.

16/19

CHP Antalya İl binasına yapılan baskından görüntüler

17/19

CHP Antalya İl binasına yapılan baskından görüntüler

18/19

CHP Antalya İl binasına yapılan baskından görüntüler

19/19