Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyada az bilinen spor dalları

Dünyada milyonlarca kişi tarafından takip edilen spor dalları kadar daha küçük kesimlere hitap eden spor dallarıda mevcut. işte o spor dalları...

1/10

SU ALTI RUGBY

Su altı Rugby: Almanya kökenli bir spor olan Rugby, karşılıklı iki takımla oynanır. Her takım 11 kişiden oluşur 6 kişi suda 2 kişi ise yedek olarak belirlenir. Oyun, rakip potosuna en fazla top atma amacına dayanır.

2/10

BO TAOSHİ

Bo Taoshi: Japonya'ya ait bir spor dalıdır. Oyun iki takımdan toplam 150 kişiyle oynanır. 75 kişi savunma yaparken 75 kişi hücümda yer alır. Oyunun amacı rakip takımın savunmasını geçerek direğini devirmektir.

3/10

NETBALL

Netball: İngiltere'de ortaya çıkan bir spor dalıdır. Oyun 2 takımdan her takım ise 7 kişiden oluşur. Oyunun amacı, bir fileli çembere zıplayarak sayı atmaktır en fazla sayıyı alan takım oyunu kazanır. Oyun daha çok kadınlar tarafından tercih edilir.

4/10

BOCCE

Bocce: Bocce, Avrupa ülkelerinin çoğunda oynanan bir oyundur. Oyunun amacı yuvarladığınız toplarınızın hedef topa yakın bir yerde olmasını sağlamaktır. Oyunun kökeni ise Antik Roma İmparatorluğu'na dayanıyor.

5/10

PEYNİR YUVARLAMA

6/10

DİSK GOLFÜ

Disk Golfü: Genellikle 8 veya 18 delikli sahalarda oynanır. Oyunun amacı diski hedeflere atmaktir oyunun sonunda en az atışla diski hedefe atan kişi oyunu kazanır.

7/10

KORFBOL

Korfbol: Korfbol, basketboldan afrklı olarak pota yerine "korf" olarak adlandırılan sepete top atılmasına dayanır. Oyun 4 erkek 4 kadın şeklinde oynanır. Sepetlere en fazla sayı atan takım kazanır.

8/10

KABADDİ

Kabaddi: Hindistan kökenli bu oyundur. Kabaddi, koşarak ve atak yaparak oynanan bir oyundur oyuncular hem hücüm hem de savunma yaparak puan toplamaya çalışırlar. Oyunun amacı, rakip oyuncunun rakip sahaya girerek rakip takımın oyuncularına değmesi ve kendi sahasına geri dönmesi esasına dayanır. Ancak oyuncu bu esnada nefesini tutmak zorundadır.

9/10

CYCLE BALL

Cycle ball: Bisikletle yapılan futbol oyunudur. iki takımla oynanan oyunda her takımda 2 kişi vardır. Oyunun kuralları gereği el ve ayak kullanılması yasak sadece bisikletle topa dokunuluyor. Normal futbolda olduğu gibi fauller,serbest vuruş ve penaltılarla cezalandırılıyor ve penaltı alanı içerisinde kaleci ellerini kullanabiliyor.

10/10