Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en güzel modifiyeli araçları

Dünyanın en büyük geliştirilmiş otomobiller fuarı olarak kabul edilen ve her yıl düzenlenen Tokyo Auto Salon'da sergilenen modeller göz kamaştırdı.

1/15

Fuarda 'modifiyeli' olarak tabir edilen, geliştirilmiş otomobil ve otomobil aksesuarları sergileniyor.

2/15

Her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara ilgi oldukça fazla. Tokyo Auto Salon'da birbirinden renkli otomobil modelleri yer alıyor. Fuara Japon marklaları Nissan, Toyota, Honda, Mitsubishi, Mazda ve yabancı markalardan Audi, BMW, Mercedes, Ferrari, Lamborghini başta olmak üzere 400'den fazla marka katılıyor.

3/15

Bireysel olarak katılımlara da yer verilen fuarda otomobiller özellikeri ile adeta birbirleriyle yarışıyor.

4/15

Fuardaki ilginç tasarımlar ile beraber otomobilleri tanıtan mankenler ve giydikleri kıyafetleri de oldukça ilgi çekiyor. Mankenlerin kıyafetleri genellikle tanıttıkları otomobillerin sıradışı tasarımları ile uyumlu.

5/15

Fuarıın en gözde otomobillerinden biri de Japon otomotiv firması Subaru'nun bir başka japon otomotiv devi Toyota ile ortaklaşa geliştirdikleri BRZ modeli. Subaru'nun bu otomobili modifiye edilerek bir yarış aracı haline getirilmiş.

6/15

Fuarıın en gözde otomobillerinden biri de Japon otomotiv firması Subaru'nun bir başka japon otomotiv devi Toyota ile ortaklaşa geliştirdikleri BRZ modeli. Subaru'nun bu otomobili modifiye edilerek bir yarış aracı haline getirilmiş.

7/15

Fuarda uçuk kaçık tasarımalrın yanı sıra yanı sıra oldukça şık modeller de mevcut. Kişiye özel tasarlanan bu Audi A7 Sportback, Audi firmasının fuardaki modellerinden biri.

8/15

Tokyo Auto Salon'da otomobillerin yanında kamyonet türü araçlar da bulunuyor. Ünlü ABD otomotiv devi FORD'un meşhur F serisi kamyonetlerinden biri olan F150 RAPTOR, fuardaki yerini almış. Bu modifiyeli kamyonet devasa tekerlekleriyle dikkat çekiyor.

9/15

Mercedes-Benz firması Tokyo Auto Salon'da bir çok model ile yer aldı. Mercedes-Benz'in A 45 AMG modeli bu otomobili, yeşil renkleri ve ön ızgaraları ile oldukça beğenildi.

10/15

Mercedes'in bu modifiyeli aracı belki de fuarın en çok izleyici çeken araçlarından biri. Zira tamamı Swarovski pırlantalarla kaplanmış bu otomobil, ışıltısıyla göz kamaştırıyor.

11/15

1994 model Toyota kamyonetin geliştirilmesi sonucu ortaya çıkan bu araç, çizgiroman kahramanı Batman'ın ünlü aracı "Batmobil"i andırıyor. Katılımcıların en çok ziyaret ettikleri araçlardan biri de bu tasarım oldu.

12/15

Fuarın her yerinde Avrupalı lüks otomobil firmalarının tasarımlarını görmek mümkün. Bunlardan biri de İtalya'nın en ünlü spor araba markalarından biri olan Lamborghini.

13/15

“Batmobil”den esinlenilerek yapıldığı iddia edilen bu “ucube” aracın temelinde, 1994 model mütevazı bir Toyota Hiace minibüs yatıyor. Yolda gidip-gitmediği bilinmiyor, ancak kesinlikle havalı.

14/15

“Arabalar” (The Cars) filminin baş kahramanı Şimşek McQueen’den (Lightning McQueen) etkilenen bir Japon, 1996 model Nissan 180SX’ini bu hale getirmiş. Adını da “Lightning NATSeen” koymuş. Vardır bir bildiği.

15/15