Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en ilginç stadyumları

Dünyadaki ilginç stadyumlar zaman zaman gündeme gelir ve oldukça ilgi çeker. Daily Star, bu konuyu bir kez daha gündeme getirdi ve en ilginç sekiz stadyumu sıraladı. Listenin ilk sırasında ise Bursaspor'un stadyumu Bitci Timsah Park yer alıyor.

1/9

8: FLOAT @ MARINA BAY STADI - Singapur'daki Float @ Marina Bay Stadı, sahanın denizin üstünde, tribünlerin de karada olmasıyla listeye 8. sıradan giriş yaptı.

2/9

7: OTTMAR HITZFELD GSPON - İsviçre'deki Ottmar Hitzfeld Gspon Arena Stadı, deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte. Bu da mekânı, Avrupa'nın en yüksek noktasındaki stadı haline getiriyor.

3/9

6: MMABATHO STADYUMU - Güney Afrika'daki Mmabatho Stadyumu tribünlerin açısal olarak sahayı görmemesi nedeniyle dünyanın en ilginç statları arasındaki yerini aldı.

4/9

5: IGRALISTE BATARIJA - Hırvatistan'daki Igraliste Batarija Stadı ise tarihi ile ünlü. UNESCO dünya mirası listesinde 15. yüzyıldan kalma bir kalenin bahçesinde yer alması nedeniyle ilginç stadyumlar listesine dahil edildi. Stadyum ayrıca dünyaca ünlü dizi Game of Thrones dizisinde de yer aldı.

5/9

4: MUNICIPAL DE BRAGA - Portekiz'de bulunan ve Eurp 2004 için inşa edilen Municipal de Braga Stadı da listede Stadyum, bir tepenin yanında inşa edilmesi ve kayaların tribünlere düşmemesi için kurulan tel örgülerle listeye dahil edildi.

6/9

3: VOZDOVAC STADI - Sırbistan'daki Vozdovac Stadı, caddeden 24 metre yükseklikte bir çatıda inşa edilmesiyle bu listede kendisine yer buldu.

7/9

2: ESTADIO HERNANDO SILES STADI - Listenin ikinci sırasında, dünyanın en yüksek stadyumu var. Bolivya'da yer alan Hernando Siles Stadı deniz seviyesinden 3640 metre yükseklikte.

8/9

1: TİMSAH PARK - Bursaspor'un 'Timsah Arena' adıyla bilinen ve yakın geçmişte ismi 'Bitci Timsah Park' olarak değiştirilen stadyumu, listede 1. sırada yer alıyor. Bunun sebebi ise stadyumun çatısının, kulübün simgesi olan timsah şekinde olması.

9/9