Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ekranın en sevilen kötü kadını Nursel Köse'nin bilinmeyenleri

Ekranın en sevilen kötü kadını Nursel Köse'yi hiç böyle görmediniz...

1/23

Aslında yıllardır Almanya'da ve Türkiye'de hem sinemaya hem tiyatroya emek veren Nursel Köse, kendisini hiç tanımayanlara bile adını ezberletti Paramparça dizisindeki kötü kadın Keriman karakteri sayesinde.

2/23

Hatta öyle ki, bir süre sonra seyirci izlerken ona bir yandan kızıp bir yandan da gülmeye başladı.

3/23

Ekranın gördüğü en çok sevilen 'kötü kadın' Keriman'ı canlandıran Nursel Köse'ye biraz daha yakından tanıyalım istedik.

4/23

"Hayatım saç spreyi reklamlarına konu olacak kadar hareketli ve parlaktır. Sabah Berlin; öğlen Cannes, akşam Antalya… Saçlar hala kalıp gibi… "

5/23

Ekranın görüp göreceği en değişik 'kötü kadın' karakterine hayat veren Nursel Köse kendini bu cümlelerle tanımlıyor internet sitesinde.

6/23

1970 yılında Malatya'da doğan sonra da özel öğrenci olarak Almanya'ya giden Nursel Köse şu sıralar izlenme rekorları kıran Paramparça dizisinde Keriman karakterini canlandırıyor.

7/23

Kardeşinin karısına gözünü bile kırpmadan yalan söyleyen kendi çıkarı için herkesi yok sayan Keriman karakterine hayat veren Nursel Köse, 45 yaşında.

8/23

Aslında Almanya'da mimarlık öğrenimi gördü. Bu sırada da kanına "tiyatro virüsü" girdi.

9/23

Yönetmen, oyuncu ve yazar olarak Türk ve Alman tiyatro gruplarında sahne aldı. Ama bir yandan da eğitimini aldığı mimariyi de ihmal etmedi.

10/23

1992 yılında Yer Kozmetikçileri adlı kadın kabare grubunu kurdu. Bu Almanya'daki ilk yabancı kadın tiyatro grubuydu aynı zamanda.

11/23

Nursel Köse beyazperdedeki ilk deneyimini Hark Bohm'un Yasemin adlı filmiyle yaşadı. 2003 yılında Buket Alakuş'un yönetitği Anam filmiyle adını duyurdu.

12/23

Kebap Connection'ın da aralarında bulunduğu birçok sinema filminde oynadı.

13/23

Bu arada, Almanya'da ve Türkiye'de tiyatro yapmayı da sürdürdü.

14/23

Nursel Köse, yönetmenliğini Fatih Akın'ın üstlendiği Yaşamın Kıyısında filminde de Tunçel Kurtiz'in oynadığı karakterin duygusal yakınlık kurduğu bir hayat kadınını canlandırdı.

15/23

Cannes Film Festivali'nde de gösterilen film ile Nursel Köse, adını uluslararası alanda biraz daha duyurdu.

16/23

Genellikle yan karakterleri bazen başrolü bile geride bırakacak kadar parmak bir biçimde canlandıran Nursel Köse, Yaşamın Kıyısında filmindeki rolü için Bremen genelevinde inceleme yaptığını da söylemişti.

17/23

Yaşamın Kıyısında filmindeki performansı ile Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Köse, son yıllarda Türkiye'de de çalışmalarına ağırlık verdi.

18/23

Köse, yönetmenliğini Kutluğ Ataman'ın üstlendiği Kuzu ile Erhan Güleryüz'ün Kafkas adlı filmlerinde de oynadı.

19/23

Oyuncu Nursel Köse...

20/23

Oyuncu Nursel Köse...

21/23

Oyuncu Nursel Köse...

22/23

Oyuncu Nursel Köse...

23/23