Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En ilginç tıbbi vakalar

Çin'de yaşayan bu yaşlı adamın karısından çektiğini hiçbir erkek çekmemiştir herhalde. 66 yaşındaki Lin'in eşi, kumar ve alkol alışkanlığından şikayet edip duruyordu. Bir gün adam çok alkollüyken kafasına çivi bile çaktı.

1/39

Aşırı alkollü genç hastaneye geldiğinde doktorlar neden bu kadar karın ağrısı çektiğini anlamadı... Ta ki genç yüz üstü yatıp da televizyon kanalı değişinceye kadar. 19 yaşındaki Huang Chen isimli genç, aşırı alkol aldıktan sonra kumandayı yutmuştu.

2/39

3 yaşındaki bu Hintli çocuk, dini kutlamalar esnasında çatıdan düşmüş ve vücuduna demir çubuk saplanmış.

3/39

27 yaşındaki Chen'in cesedini inceleyen uzmanlar, büyük şok yaşadı. Chen'in kafatasının röntgeni çekildiğinde kafasına bir sürü çivi çakılmış olduğu görüldü. İncelemeden sonra Chen'in çivi tabancası ile öldürüldüğü anlaşıldı.

4/39

Bir metro kazasında iki elini birden kaybeden hastanın sağ eli sol koluna takıldı. Talihsiz kaza kurbanının sağ eli o kadar kötü yara almıştı ki doktorlar sol ön koluna yapıştırdılar.

5/39

Hem sağ hem sol eli transplant olan Jeff Kepner küçük lastik bir topla antrenman yapıyor.

6/39

Amerika'da ilk yüz nakli operasyonu hastası Connie Culp bir basın toplantısında konuşuyor.

7/39

59 yaşındaki James Maki, ikinci yüz nakli operasyonunu geçiren kişi oldu. 17 saatlik operasyon geçiren hasta, metro kazasında yaralanmıştı.

8/39

52 yıl boyunca her gün 2 litre brandy içen 68 yaşındaki Liu Ge, "rhinophyma" denilen burundaki kan damarlarının sürekli olarak şişmesine yol açan bir hastalığa yakalandı.

9/39

17 yıldır tırnaklarını kesmeyen 45 yaşındaki Li Jianping uzun tırnaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabına girmeye çalışıyor.

10/39

Hindistan'da Dhanna Ram 1.5 metre boyunda bıyığını sergiliyor. Ram, 1988'de babasının ölümünden sonra bıyıklarını hiç kesmedi

11/39

58 yaşındaki Radhakant Bajpai, en uzun kulak kılına sahip insan rekorunu elinde tutuyor. Kulak kılları 13.2 cm uzunluğunda.

12/39

Hintli Rakesh Kumar Sharma, kulağıyla 76 kiloluk ağırlıkları kaldırıyor.

13/39

Pekin'de yeni yıl kutlamaları esnasında bir gösterici gözünden süt fışkırtıyor.

14/39

Kolombiya'daki bir sokak sanatçısının gösterileri

15/39

Sakalına tam 2.222 kürdan sıkıştıran George Gaspar dünya rekoru kırdı.

16/39

İngiliz sanatçı Alice Newstead, köpekbalıklarının öldürülmesini protesto için kendini köpekbalığı kancalarına astı.

17/39

Türkiye'deki bir kaplıcada şifalı balık havuzunda dinlenen bir turist.

18/39

Amerikalı bir genç kız tümüyle kırmızı etten yapılmış bir parti elbisesi giymiş

19/39

Çin'in başkenti Pekin'deki bir restoranda şefler öküz penisinden yapılan bir yemeği servise hazırlıyorlar. Çin'de öküz yılına yaklaşıldıkça bu yemeğin talibi de çok oluyor.

20/39

Bir kasabın ilginç kolleksiyonu sonucu ortaya bu görüntüler çıkıyor. Kasap, kesilen domuzların karnındaki kıl yumaklarını topluyor.

21/39

Çin'de hastalara uygulanan geleneksel bir tedavi yöntemi.

22/39

Çin'de geleneksel alev tedavisi gören bir hasta. Çin'de bu yöntem, özellikle de kış aylarında grip tedavisinde kullanılıyor.

23/39

Çin'de arıcılık yapan 40 yaşındaki Wang Dalin, vücudunda 50.000 arı ile dolaşıyor.

24/39

Endonezya'nın Sumatra Adası'nda dünyaya gelen bu bebek 3 günlük ama tam 8.7 kilo ağırlığında. 62 santim boyunda olan bu iri bebek sezaryanla dünyaya geldi.

25/39

Tayland'da budist rahibin mumyası, bozulmamış şekilde duruyor.

26/39

Çinli kuaför Huang Xin, 11 kilo insan saçı kullanarak bu maketi yaptı.

27/39

İsviçre'deki bir festivale katılan genç böcekli pizzanın tadına bakıyor.

28/39

9 yaşındaki Rohan Ajit, patenlerle bir aracın altına giriyor.

29/39

10 çocuk sahibi 57 yaşındaki anne, Jessica Rabbit'e benzeyebilmek için 15 bin dolarlık estetik operasyon geçirdi.

30/39

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde bir genç kız, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede, midesinde çatal olduğunu öğrenince şok oldu. Genç kızın çatalı küçük yaşta yuttuğu sanılırken, çatal başarılı bir ameliyatla çıkarıldı.

31/39

Tıp dünyası, Ataşehir Kayışdağı'nda oturan Süleyman Zehir (71) adlı hastayı konuşuyor. Açık kalp ameliyatı olduktan sonra göğüs kafesi dikilerek taburcu edilen Süleyman Zehir, ziyaret için gittiği İzmit'te tıp tarihinde bir ilkin yaşanmasına neden oldu. Kuvetli bir şekilde öksüren Zehir'in akciğeri, göğüs kafesini yararak dışarıya fırladı.

32/39

YANLIŞ AMELİYAT SONUCU ERKEK OLDU Almanya’da ergenlik çağındayken geçirdiği ameliyat hatası sonucu erkek olarak yetişen bir kadın, kendisini erkeğe çeviren cerraha karşı açtığı davayı kazandı. 48 yaşındaki davacı, Köln’deki mahkemeye 1976'da bir apandisit ameliyatı sırasında yanlışlıkla rahmini ve yumurtalığını çıkaran cerrrahın hatası yüzünden ‘adrenogenital sendrom’a (aşırı erkeklik hormonları salgılanması) yakalandığını ve bir erkeğin fizyonomisine sahip olduğunu söyledi.

33/39

25 yıl karnında havluyla yaşadı 49 yaşındaki Japon adam, karın ağrısı şikâyetiyle mayıs ayında hastaneye gitti. Japonya'daki cerrahlar adamın karnında tümör olduğunu düşündüler. Fakat 25 yıl önce geçirdiği ameliyattan kalan cerrahi bir havlu buldular.

34/39

Deodoranttan öldü Kasım ayında, Britanya'da adlî tıp, 12 yaşındaki bir erkek çocuğun dar alanda çok fazla sprey deodorant kullandıktan sonra öldüğü kararını verdi. Daniel Hurley isimli çocuk, ocak ayında Lynx isimli deodorantı evinin banyosunda kullandıktan sonra yere yığılıp kaldı. Deodorantta bulunan volatil (uçucu) maddenin çocuğun kalp ritmini bozduğu belirtiliyor.

35/39

2 gözü, 2 burnu ve 2 dudağı var İsmi Lali konulan minik bebeğin dudağı, burnu ve gözlerinden ikişer tane olması görenleri hayrete düşürdü. Minik Lali'nın sadece kulakları normal olurken yüzünde diğer bütün organların çift olması doktorları da şaşırttı. 11 Mart'ta doğan bebek iki ağzıyla da yiyip içebiliyor. Bebek Hindistan'da yaşamaya devam ediyor.

36/39

Doktorların 'özürlü' dediği bebek sapasağlam doğdu İngiltere'nin Nottinghamshire kentinde yaşayan Jodie Percival hamile kaldığında doktoru, "ölümcül böbrek rahatsızlığıyla doğacağını söylediği bebeğine kürtaj yapmasını" önerdi. O da ailesinde bu irsi hastalık olduğu için öneriyi kabul etti. Ancak ana rahminde sekiz haftalık bebeğe yapılan kürtaj başarısız oldu. Ardından bebek dünyaya geldi ve sapasağlam olduğu anlaşıldı. Anne Jodie, doktorların sonra özür dilediğini söyledi.

37/39

Beyninden solucan çıktı Amerika Arizona eyaletinde beyninde tümör olduğu düşünülen bir kadın ameliyat edilince, tümör sandıkları şeyin canlı bir solucan olduğu anlaşıldı. Operasyonun şokunu atlatan doktorlar bu durumu şöyle açıkladılar: "Solucanı çıkardıktan sonra Alvarez'in hiçbir sağlık sorunu kalmadı. Solucanın beyinde ortaya çıkması şimdiye kadar hiç rastlanmamışsa da, özellikle mide ve bağırsaklarda solucan ve tenyaya sık rastlanır. Bu durum da yine pişmemiş et yemekten kaynaklı olabilir."

38/39

Yanlış ameliyatın bu kadarı! Almanya'da emekli bir kadın bacağından ameliyat olmak için hastaneye yattı, ancak bunun yerine kendisine yeni bir anüs yapıldı. İdrarını ya da dışkısını tutamamaktan yakınan bir hastayla karıştırılan kadın yanlış bir ameliyatın kurbanı oldu.

39/39