Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En iyi 10 animasyon film

20 bin yıl önce, Dünya hiç olmadığı kadar harika ve bir o kadar da tehlikelidir. Buz Çağının başlangıcı kadar tehlikeli olduğu zamanlarsa çok azdır. Gezegenin dev yaratıkları ve daha küçük olanlardan bazıları soğuktan korunmak için güneye göç etmektedirler. Bunlara katılmayan iki kişi vardır. İşleri kendi bildiği gibi halletmeyi seven avare mamut Manfred ve hiç bi şey yapmadan yaşamaya bayılan tembel Sid'in başından geçen olayları konu alır.

1/10

Ejderhalar Berk Adası'nı kendilerine mesken seçmişlerdir. Senelerce acımasız mahlukat tarafından yağmalanan talihsiz adanın biçare yerlileri için hayvanlarını çalıp evlerini yakan bu ejderhaları tepelemek bir nevi namus borcudur. Yetişkinlik çağına erişen genç erkeklerin yapması gereken tek şey bir ejderhayı öldürmektir. Zamanı geldiğinde köyün şefinin tuhaf oğlu Hiccup, icat ettiği tuhaf mekanizmalı silahı bir yaratığa doğrultarak onu öldürmeye yeltenir. Nadir bir türe ait olan bu ejderhayı bir türlü öldüremeyen Hiccup, hayvanı ormana götürerek serbest bırakır. Sonrasında ise aralarında sadakat ve içtenlik barındıran bir arkadaşlık gelişir.

2/10

Finding Nemo, bir baba ile oğlunun hikayesini anlatıyor. Tehlikelerle dolu bir dünyada yaşadıkları için baba, mavi dünyaya karşı yoğun bir merak duyan oğlunu kanatları altına almıştır. Fakat günün birinde Nemo kaybolur ve bir balık tankına konulur! Oğluna düşkün büyük balık Marlin, denizleri birbirine katma pahasına oğlunu bulmaya karar verir. Marlin, çıkacağı yolculukta kimin dost, kimin düşman olduğunu anlayacak ve tehlikelerle dolu sularda heyecanlı serüvenler yaşayacaktır. Daima nitelikli animasyonlara imza atan bir ekibin ürünü olan çalışma, bilgisayar animasyonu ile yaratılmış mavi dünyası ve senaryosuyla ile çok beğenildi. Gözümüz yollarda, Nemo'yu bekliyoruz... Kayıp Balık Nemo - Finding Nemo

3/10

Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen’ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel...

4/10

Şrek bataklıkta yalnız yaşayan ve çevresindeki köy halkının kendisinden çok korktuğu bir devdir. Bir gün evine döndüğünde bütün masal kahramanlarının bataklığına toplandığını görür. Onları kovmaya çalışsa da beceremez. Sonunda pes edip niye buraya geldiklerini ve ne yaparsa gideceklerini sorar. Onlar da Duloc kralı Lord Farquaad'ın kendilerini öldürmek istediğini ve ancak Şrek'in onu vazgeçirebileceğini söylerler. Şrek, bunun üzerine o gün hayatını kurtardığı ve o andan itibaren hep peşinde dolanan geveze Eşek'le birlikte Lord Farquaad'ın bulunduğu Duloc Krallığı'na doğru yola koyulur.

5/10

Monstropolis her biçimde ve her boyda canavarların anavatanıdır. Enerji kaynağı insan çığlıklarından sağlanan bu kentin en büyük çığlık üretim fabrikasının ismi Monsters Inc’tir. Kısaca MI olarak bu fabrikanın en seçkin canavarlarından oluşan bir ekip her gece kapıların diğer tarafına, insanların dünyasına geçer ve çocukları korkutarak onların çığlıklarını biriktirir. Bu sevimli canavarların görevini zorlaştıran yan ise, çocukların zehirli olduğuna ve onlarla direkt temas kurmanın felaket getireceğine inanıyor olmalarıdır. Son zamanlarda büyük bir enerji kriziyle yüzyüze gelen fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Henry J. Waterhouse, bu durumun sebebini son zamanlarda çocukların kolay kolay korkutulamamasına bağlamaktadır.

6/10

‘Megazeka’’ dünyanın gelmiş geçmiş en zeki ve kötü süper kahramanıdır. Ve en az başarılı olanıdır. Yıllar boyu akla gelebilecek her yolu deneyerek, Metro City’i ele geçirmeye çalışır. Her girişimi, ‘‘Metroman’’ olarak bilinen pelerinli süper kahraman yüzünden başarısızlıkla suçlanır. Metroman yenilmez bir kahramandır. Bir gün Megazeka’nın beceriksizcikle ortaya koyduğu kötü planlarla mücadele ederken ölür. O andan itibare Megazeka’nın hayatta hiçbir amacı kalmamıştır. Süper kahramansız, bir süper kötü olmanın hiçbir anlamı yoktur. Hayattaki en büyük isteğinin başına gelebilecek en kötü şey olduğunu anlar. Megazeka bu tekdüzelikten kurtulmanın tek yolunun kendine rakip yeni bir kahraman yaratmak olduğuna karar verir. ‘‘Titan’’ adlı bu yeni kahraman Metroman’den çok daha büyük, çok daha güçlü olacağına söz verir. Ama Titan’ın kötü adam olmanın iyi adam olmaktan çok daha eğlenceli olduğunu düşünmeye başlaması pekte uzun sürmez. Titan dünyayı kurtarmak değil, onu yok etmek ister. Artık Megazeka bir yol ayrımındadır. Kendi yarattığı şeytanı yenebilecek midir?

7/10

Yaşadıkları hayvanat bahçesinde kendi düzenlerini kurmuş dört arkadaş hayatlarından çok mutludurlar. Aslan kral Alex, zera Marty, zürafa Melman ve su aygırı Gloria, şehrin ortasında, kendi ormanlarını kurmuşlardır. Normal seyreden hayatları içlerinden irinin mecara arayışı yüzünden değişir. Zera Marty merak ettiği dış dünyayı keşfetmek uğruna ir gece hayvanat ahçesinden kaçar. Onun yokluğunu fark eden arkadaşları çok sevdikleri dostlarını ulmak için yollara düşerler. başlarına bir birinden komik olaylar gelen ekip, sonunda, kendilerini Madagaskar adasında ulurlar. Ama alıştıkları rahat düzenden uzak kalmak ve doğal yaşama uyum sağlamak onlar için pek de kolay olmayacaktır.

8/10

Panda Po, kung fu hayranıdır. Ancak ailesine ait makarna restoranında çalışır ve bu spora pek yatkın sayılmaz. Hiç beklemediği bir anda eski bir kehanetin gereğini yerine getirmek için görevlendirilince Po’nun hayalleri gerçeğe dönüşür. O artık efsanevi Korkusuz Beşli’nin yanında kung fu dünyasına katılmıştır. Kung fu ustası Shifu’nun, Kaplan, Turna, Mantis, Engerek Yılanı ve Maymun ile yan yana dövüşme fırsatını bulmuştur. Ancak Tai Lung’un cezaevinden kaçarak önlerine çıkması üzerine Barış Vadisi halkını yaklaşan tehlikeye karşı savunmak Po’ya kalacaktır.

9/10

Antarktika'nın soğuk coğrafyasının sıcak ve sevimli yerlileri imparator penguenler, kendileri kadar sevimli ve köklü geleneklere sahiptirler. Kendi varlıklarını ve aşklarını ruh eşlerine anlatabilmek için her biri kendi 'Kalbe Seslenen Şarkı'sını söylemek zorundadır. Fakat Norma Jean'ın oğlu minik penguen Mumble, diğer bütün penguenlerden farklıdır. Bir türlü şarkı söyleyemeyen küçük penguen, çok yetenekli bir tap dansçısıdır. Bu özelliği ile diğer bütün penguenlerin arasından sıyrılan Mumble, penguenlerin hayli kuralcı lideri tarafından dışlanmaya maruz kalır. Ama minik kahramanımız için mücadele vazgeçilmezdir.

10/10