Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En iyi 10 mafya filmi

The Departed(Köstebek)2006 İrlandalı mafya lideri Costello kendi adamlarından bazılarını polis teşkilatına sokarak iyi yerlere gelmelerini ve ona bilgi sızdırmalarını sağlamıştır. Ancak polis teşkilatının da güvendikleri 1 adamı Costello’nun en önemli adamlarından bir tanesi olmuştur.

1/10

City Of God(Tanrı Kent)2002 Brezilya yapımı bir mafya filmi. Film, daha 10 yaşlarında soygunculukla geçinen bir grup çocuğun hikayesini 1960′lardan itibaren anlatıyor. Bir soygun sırasında cinayet işlemek zorunda kalan Rocket ve Ze adlı iki gencin 10 yıl sonra biraraya gelişinin öyküsü.

2/10

Carlito's Way(Carlitonun Yolu)2003 Uyuşturucu kaçakçılığından dolayı hapise girmiş olan Porto Riko’lu eski mahkum Carlito Brigante yani Al Pacino hapisten çıktıktan sonra hem eski sevgilisiyle barışmanın hem de temiz bir hayat kurmanın hayali içerisindeydi. Ancak eski bağlılıklar, düzenin kuralları onun peşini bir türlü bırakmıyordu.

3/10

The Untouchables(Dokunulmazlar)1987 Film’de Kevin Costner, Sean Connery,Robert De Niro gibi bir çok ünlü isim yer alıyor.Suç oranının arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde Eliot Ness Chicago’ya atanmış federal bir ajandır. Ness’e verilen görev mafya elebaşı Al Capone’u etkisiz hale getirmektir. Fakat Capone’un şehirdeki gücü o kadar yüksektir ki başlangıçta kimse Ness’in başarılı olabileceğini düşünmez.

4/10

Scarface(Yaralı Yüz)1983 Yaralı Yüz bir De Palma filmidir.De palma ve Al Paçino nun buluşmasıyla ortaya unutulmaz bir film çıkmıştır.Hırs, para ve öfke’nin bir adamın hayatını nasıl mahvettiğinin öyküsüdür bu film. Çok istediği gücü ve parayı kazanırken,hayatındaki en önemli insanları da bir bir kaybetmektedir.

5/10

Reservoir Dogs(Rezervuar Köpekleri)1992 En iyi mafya fimleri listemizdeki tek Tarantino filmidir.Film sinemaya alışılmadık bir tarz getirmiştir. Büyük bir bölümü bir garajda diyaloglar halinde geçer. Zaten filmin bu kadar beğenilmesini sağlayan, Tarantino’yu efsane yapan da işte bu karşılıklı konuşmalardır.

6/10

Goodfellas(Sıkı Dostlar)1990 Gerçek hayatta yaşanmış çok sağlam bir mafya hikâyesi, beyazperdeye Martin Scorsese gibi bir isim tarafından aktarılır. Başrollerde Robert De Niro, Ray Liotta ve Joe Pesci gibi, filmin “en iyi mafya filmleri listesi”ne girmesini garantileyen isimler bulunur.

7/10

Once Upon a Time in America(Bir Zamanlar Amerika)1984 Sergio Leone tarafından1984 yılında yönetilen İtalya-ABD ortak yapımı filmdir. Dünyanın en iyi soundtrack albümlerinden biri olarak görülen filmin müziklerin İtalyan müzisyen Ennio Morricone yapmıştır.

8/10

Baba - The Godfather II(1974) İlk filmin yapımından iki sene sonra çekilen Mario Puzo ve Francis Ford Coppola'nın ortak yazdığı senaryoyla kurgulanmış devam filmidir.M ichael Corleone, mafya dünyasında inanılmaz bir güce ulaşırken, bir yandan da ailesini korumaya çalışmaktadır.

9/10

Baba - The Godfather (1972) Mario Puzo’nun yazdığı romandan uyarlanan Al Pacino’nun başrolünü oynadığı “Baba” gangster filmlerinin de babası olarak kabul ediliyor. Filmde Newyork’ta yaşayan güçlü bir İtalyan mafya ailesi anlatılıyor.

10/10