Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En iyi kadın voleybolcular

Voleybol dünyasında kendini başarılarıyla göstermiş olan en iyi kadın voleybolcuları sizler için derledik...

1/10

Regla Torres - 1975 Küba doğumlu olan Torres, dünyanın en iyi kadın voleybolcuları arasında kabul ediliyor. Torres 16 yaşındayken Küba ulusal takımı ile 1991 Dünya Kupasını kazanmıştır. Aynı zamanda olimpiyatlar tarihinde altın madalya kazanan en genç voleybolcu olarak bilinir.

2/10

Destinee Hooker - Hooker bir dönem Amerika Birleşik Devletleri kadın milli voleybol takımında forma giymiştir. "Yılın En Büyük 12 Oyuncusu" ve NCAA Division voleybol şampiyonasının en iyi oyuncusu ödüllerini kazandı.

3/10

Ting Zhu - Çinli voleybolcu aynı zamanda futbolcuda olan Ting Zhu, bir dönem ülkemizde Vakıfbank İstanbul’da forma giymiştir. En iyi kadın voleybolcular arasında gösterilir.

4/10

Fernanda Garay - 1986 Brezilya doğumlu olan Garay, 2012 yaz olimpiyatları’nda altın madalya kazanmıştır. Fenerbahçe kadın voleybol takımı ile Avrupa şampiyonluğunu elde etmiştir.

5/10

Francesca Piccinini - İtalyan kökenli olan Piccinini, İtalya kadın millî voleybol takımı ile 2002 dünya şampiyonası’nda, 2007 Dünya Kupası’nda, 2009 Avrupa Şampiyonası’nda ve 2009 World Grand Champions Cup şampiyonluklar elde etti. Adı en iyi voleybolcular arasında anılıyor.

6/10

Prisilla Rivera - Başarılı bir voleybolcu olan Rivera 2001 yılında Norceca şampiyonasında takımı ile birlikte bronz madalya kazanmıştır. 2003 yılında ise Pan Amerikan oyunlarında altın madalya elde etmiştir. İlerleyen yıllarda ise en değerli oyuncusu ödülü ve Salonpas Kupası’nda “en iyi saldırgan” oyuncusu ödülünü aldı.

7/10

Neslihan Demir - Ülkemizin önde gelen voleybolcuları arasında olan Neslihan Demir Vakıfbank voleybol takımında ve Türkiye kadın milli voleybol takımında forma giymiştir. Demir "Voleybolun Messi'si," unvanına sahiptir. Neslihan, voleyboldaki başarılarıyla en iyi oyuncular arasında gösteriliyor.

8/10

Naz Aydemir Akyol - Kariyerine Eczacıbaşı altyapısında başlamış daha sonra Fenerbahçe, Vakıfbank ve A milli takımda forma giymiştir. Naz, 2007 Dünya Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanmıştır. 2008 Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda "en değerli oyuncu" seçilmiştir. Kariyerine Fenerbahçe voleybol takımında devam etmektedir. Naz, en başarılı voleybolcular arasında.

9/10

Eda Erdem - Erdem kariyerine ilk olarak Beşiktaş altyapısında başlamıştır. 2008 yılında Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. 2005 yılından bu yana Türkiye A Milli Takım formasını giymektedir ve 300'den fazla maça çıkarak birçok başarılar elde etmiştir. Eda dünyanın ve ülkemizin en iyi voleybolcuları arasında gösteriliyor.

10/10