Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Küçük ve sevimli köpek cinsleri

Küçük köpek cinsleri, ünlüler için popüler bir moda aksesuarı olsa da çocuklar için harika bir ev hayvanı.

1/25

Küçük köpek cinsleri, oyuncu oluşlarıyla ve kişilikleriyle bu özelliklerini fazlasıyla telafi ediyorlar.

2/25

Birden fazla küçük köpek cinsi var ve her biri bir kaç iyi ve kötü yana sahip.

3/25

1.Boston Terrier Boston terrierler, çocuklarla çok iyi bağ kurdukları için muhteşem bir aile köpeği olurlar. Sürekli tımar işlemi ihtiyacı duymayacaklarından ve mobilyalarınızın üstüne tüy dökmeyeceklerinden maliyetten tasarruflu bir seçenektir.

4/25

Fazla tüyleri yok etmek için haftada bir veya iki kere tımarlayın, böylece tüy dökümünü azaltırsınız.

5/25

köpeğinizin mobilyalarınızı, ayakkabılarınızı ve başka değerli eşyalarınızı çiğneme eğilimi varsa eğitim gerekli olabilir.

6/25

2.Maltese (Malta Köpeği) Bu cins çok fazla tüy dökmez, bu yüzden hayvan tüyü ile ilgili sorunlarınız ve alerjiniz varsa bu cins harika bir seçenektir.

7/25

Arkadaş canlısı köpeklerdir. Diğer köpek ve kedilerle iyi anlaşırlar. Bu köpek sürekli bir insan temasına ihtiyaç duyacağından, bakımına çok fazla zaman ayıramayacaksanız akıllı bir seçim değildir.

8/25

Bir Maltese’ i harika şeklini korumak için düzenli olarak taramanız gereken düz ve uzun beyaz tüylü postundan rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

9/25

Malta Köpeklerinizi yakınınızda tutun ama çok fazla ilgi göstermeyin çünkü bu davranış bozukluklarına sebebiyet verebilir.

10/25

3.Pug Kısa bacaklar, kırışık suratlar ve sevecen kişilikleriyle Puglar mükemmel arkadaşlardır. Ama hazırlıklı olun: inatçı olabilirler ama genelde memnun etmeyi isterler.

11/25

Yüzlerinin şekli hırıltı ve horlamaya eğilimliler demektir.

12/25

Bu yüzden eğer köpeği gece odanıza getirirseniz uyumanıza engel olabilirler.

13/25

4. Pomeranya Köpeği Pomeranya Köpekleri tatlı ve naziklerdir ama gürültülü olabilirler; özellikle çocuklarla etkileşimlerinde.

14/25

Yinede, yavru aldığınız sürece çocuklu evlere muhteşem bir katkı sağlarlar.

15/25

Büyük olumsuz yönüyse çok fazla tüy döküyorlar. Bu yüzden eğer evde yeni bir bebeğiniz varsa almayın.

16/25

5. Chihuahua Chihuahua’nın ufak tefek görünümüne kanmayın. Arsız ve kestirilemezler, rahatsız edildiklerinde çocukları ısırırlar.

17/25

Bu yüzden evde küçük çocuğunuz varsa bu köpekten almayın.

18/25

Binada yeni bir köpek olduğunu sezinlerlerse sürekli havlarlar ve sizin dikkatinizi çekmek isterler. İyi taraflarıysa sahiplerine şiddetli sadakatleri ve kedilerle iyi anlaşabilmeleri – düzgün bir tanıştırma sonrası.

19/25

6. Shih Tzu Evde küçük çocuklarınız varsa nazik ve dostça tavırları onlarla mükemmel uyum sağlar çünkü bu köpekler arkadaşlık için yetiştirilmişlerdir.

20/25

Fazla tüy dökmezler, ama kalın derileri matlaşmaması için düzenli tımara ihtiyaç duymaktadır. Asil ve sevecen bir arkadaş istiyorsanız bir Shih Tzu almayı aklınızda bulundurun.

21/25

7. Pekinez Pekinezler çok az egzersiz ihtiyacı duyan, gerçi iyi bir yürüyüşü severler, inanılmaz derecede sevecen köpeklerdir. Bu köpekler harika bir kucak köpeğidir, ama kendi istediklerini de yapmayı severler.

22/25

Bir Pekinez köpeğim var ve şimdiye kadar sahip olduğum ev içinde beslenebilecek en iyi hayvanlardan biri.

23/25

Sevecen, korumacı ve çocuklarla iyi anlaşıyor. Pekinezler çok fazla tüy dökmese de ayda bir kere tüylerini tımar etmeniz gerekir.

24/25

Pekinezler diğer köpeklere göre daha uzun süre ev eğitimine ihtiyaç duyabilir. Ama bakımı kolaydır ve beraber oynaması güzeldir.

25/25