Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Gölcük Tabiat Parkı projesi iptal edildi

Fotoğraflar: İHA

Bolu'daki Tabiat Parkı'na yapılması planlanan bungalov evler ve diğer turistik tesislerin parkın doğasını bozmasından endişe ediliyordu.

1/11

Bolu Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığının kiracısı olarak bulunduğu Gölcük Tabiat Parkı'nı turistik tesisler inşa edilmesi için ihaleye çıkarmıştı. Projeye ilişkin ihale iptal oldu.

2/11

İhale, Bolu’nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı’na, 19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve Göl Gazinosunun özel işletmeye verilmesi ile ilgiliydi.

3/11

İhale iptal edilmeseydi, kazanan firma 31 Aralık 2040 tarihine kadar, "sınırlı ayni hak tesisi hakkıyla" Dağ Köşkü, 25 Bungalov Ev ile Gölcük Göl Gazinosu'nu kullanma ve işletme hakkına sahip olacaktı.

4/11

İHALE 19 ARALIK'TA YAPILMIŞTI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Bolu Belediyesi'ne 2012 yılında 29 yıllığına kiralanan Gölcük Tabiat Parkı için 19 Aralıkta ihale yapılmıştı.

5/11

12 firmanın katıldığı ihaleyi Avrasya Feribotunu arkadaşlarıyla birlikte kaçıran Muhammet Tokcan'ın kardeşi Düzceli iş adamı Kurtuluş Tokcan aylık 116 bin TL teklif vererek kazanmıştı.

6/11

Söz konusu ihale tepki çekmişti.

7/11

İPTALİNE KARAR VERİLDİ

İhale ile ilgili kesin kararın verilmesi için Bolu Belediyesi Encümeni tarafından Cuma günü toplantı yapıldı. Karara varılamayan toplantı bugüne ertelenmişti.

8/11

Bolu Belediye Meclisi Salonu’nda düzenlenen toplantıda ihalenin iptal edilmesine karar verildi.

9/11

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının detayları resmi açıklama ile paylaşılacak.

10/11