Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hande ve Bensu Soral: Hiç hayal kurmayız

Oyuncu kardeşler Hande ve Bensu Soral ilk defa bir araya gelerek Vatan Gazetesine röportaj verdi. Hayallerinden bahseden Soral’lar, "Gelecek hayalleri kurmayız" diyor... .

1/32

Hiç abla kardeş röportajı vereceğinizi hayal etmiş miydiniz? Hande Soral: Hiç aklımıza gelmemişti. İlk defa böyle bir röportaj yapıyoruz. Ama bu fikri duyduğumuzda çok heyecanlandık ve sevindik.

2/32

Bensu Soral: Ablamla ortak çalışmak hep istediğim şeydi ama hiç dile getirmemiştim. Şu an ortak bir şey yapmaktan dolayı çok mutluyum.

3/32

Oyunculuğa başlayıp, şu an bu röportajı vermenizin hikayesi nedir?

4/32

Bensu Soral: Ablam sürekli gözümüzün önünde çalışıyor, eve sabah saatlerinde geliyor ve çok yoruluyordu. Onun bu şekilde çalışmasını hayretle izliyor ve oyunculuktan korkuyordum. Çünkü yapabileceğimi düşünmüyordum. Bende tesadüfen oyuncu oldum diyebilirim. Bu işe beni tanıştığım, konuştuğum yönetmenler, yapımcılar ve menajerim ikna etti. Böylece Yol Ayrımı dizisiyle mesleğe girdim ve çok sevdim devam etmek istedim.

5/32

Hande Soral: Tüm hikaye benim oyuncu olmamla başladı. Konservatuar okuyup oyuncu olmak çok istiyordum ama psikoloji okudum. Tesadüfen oyunculuğa başladım. Kardeşlerim Bensu ve Bedirhan nasıl çalıştığımı hep gördü. İstanbul'a üniversite için geldiklerinde beraber yaşamaya başladık ve onlar içinde devamı geldi. Gerisini Bensu daha iyi anlatır.

6/32

Abla olarak yönlendirmeniz oldu mu? Hande Soral: Yönlendirmek değil ama desteğim her zaman oldu ve olacak. Bensu'ya oyunculuk teklifleri geldiğinde bu konuyu hiç konuşmadık. Çünkü insan kendi mesleğini kendi seçmeli. Bu konuda bir yönlendirme kendi çocuğum olsa bile yapamam. Kendi kararını kendi verdi. Bana her zaman yanında ve destekçisi olmak kaldı.

7/32

Bensu Soral: Ailem ve ablam hiç bir zaman kararıma karışmadı sadece destek oldu mutluluğumu her şeyden önde tuttu. Bu işe başladığımda ablam her zaman arayıp "Şöyle bir hoca varmış mutlaka ders almasın" diyerek destek oldu ve olmaya devam ediyor.

8/32

Bensu'yla ilk konuştuğumuzda "Beni ablam yarattı" demişti... Hande Soral: Mesleki anlamda var etmekten bahsediyorsak, kardeşler olarak biz birbirimizi var ettik. Her şeyden önce Bensu ve Bedirhan'la çok iyi arkadaşız. Her konuda fikir alışverişi yaparız. Bensu bu işe ne olduğunu bilerek ve tanıyarak avantajlı başladı. Ben hiçbir şey bilmeden sıfırdan başladım...

9/32

Bensu Soral: Avantajlı ve şanslıydım çünkü oyunculuğa ilk başladığımda ablamdan dolayı sektördeki herkesle tanışıyordum. Bu yüzden çok rahattım. Ablam her alanda ve her konuda bana yol açtı.

10/32

Abla kardeş birbirimizin aklı ve kalbiyiz İkizler Bensu ve Bedirhan üniversite için yanınıza taşınınca zorlandınız mı? H.S: Onların okul için İstanbul'a gelmesi ailem için çok rahat bir şeydi ama benim için değildi. Çünkü bir anda iki çocuğum oldu sandım. Ama öyle aklı başında kişilerdi ki beraber yaşarken hiç zorlanmadık. Anne ve babamın eli her zaman üzerimizde oldu. Zaten onlar gelmeden önce bana "Eğer geldiğimizde ev arkadaşı olursak seninle yaşarız" dediler. Hepimiz birbirimizle harika bir ev arkadaşı olduk. Ama evdeki aile gelenekleri her zaman devam etti. İki ay sonra onları tek bırakıp ayrı eve çıkıyorum. Kapadokya'da bir yıl tek yaşadıktan sonra böyle bir şeye ihtiyacım olduğunu hissettim. Biraz daha özgürlüklerimiz artsın istiyorum.

11/32

Beraber yapmak istediğiniz neler var? Bensu Soral: Oyunculuk anlamında şansım ne kadar yaver giderse o zamana kadar bu işi sürdürmek istiyorum. Ama bir süre sonra kendi mesleğim olan grafik tasarıma yönelmeyi, dört yıl sonra yurt dışında farklı yerlerde yaşamayı istiyorum. Bu yüzden bu döneme geçici bir şey diye bakıyorum. Hayal kurarken oyunculuk yapabileceğimi hiç düşünmediğim için bu konuda bir hayal kurmuyorum ama güzel bir anımız olsun diye ablamla karşılıklı oynamak çok istiyorum.

12/32

Hande Soral: Ömrüm el verdiğince bu mesleği yapmak istiyorum. Gelecekle ilgili hayal kuran biri değiliz. Ama Bensu'yla mutlaka abla kardeş rolü oynamak istiyoruz.

13/32

Hanginiz kalbi, hanginiz mantığıyla yaşıyor? Bensu Soral: Ablam çok çılgın biridir ve kalbiyle yaşar. Bense ta aksi...

14/32

Hande Soral: Eğer ben çılgınlık yapıyorsam Bensu onu normalize ediyor. Ben kalbimle, Bensu aklıyla yaşayanlardan. Biraz o benim aklım, biraz ben onun kalbiyim.

15/32

Bensu Türkiye'deki en güzel aktris Birbiriniz en beğendiğiniz ve eleştirdiğiniz yönü ne? Bensu Soral: Birbirini övmek gibi oluyor bu ama ablam sürekli örnek aldığım biri ve idolüm. Özgür, kararlı ve ayakları üzerinde durup kalbiyle yaşamasına imreniyorum.

16/32

Hande Soral: Bensu şu anda Türkiye'deki aktrisler içindeki en güzel kadın. Ona bayılıyorum ve bakmaya doyamıyorum. Dünyanın en iyi kalpli ve saf insanı. Saflığı ve bunu kaybetmemesi çok büyük bir erdem. Ama kardeşlerimin bu iyi niyetinin suistimal edildiği bir bir durum olursa yakarım dünyayı.

17/32

Bensu'nun erkek arkadaşıyla görüntülenmesinden rahatsız oldunuz mu? Hande Soral: İşimizin bir parçası bu rahatsız olunacak bir durum yok. Hakan'la (Baş) beraberliğini en başından beri biliyorum. Ortada yapılan kötü bir şey yok. Birbirini sevmek kötü değil çok güzel bir şey.

18/32

Bensu Soral: Yaşadığım her şeyi ailemle paylaşırım. İlişkimi ablam, annem ve babam biliyor. Haber bir zaman sonra mutlaka çıkacaktı. Gizli saklı bir şey yaşamıyoruz. Her şey ortada. Sevmek kimseye zarar vermez.

19/32

Kötü karakter oynamak istemem Hangi rolü oynamak istemezsiniz? Bensu Soral: Sinemada olabilir ama dizide kötü olmayan bir karakteri oynamak isterim. Çünkü kötü karakter üzerine yapışıyor ve o karakterden çıkmak zor oluyor.

20/32

Yılanların Öcü'nde yeni sezonda izleyenleri neler bekliyor? Hande Soral: Eski seyircimizi şaşırtmayacak ve yeni seyircimizi içine çok rahat alacak yeni bir dizi başlamış gibi. İstanbul'a harika bir şekilde adapte edilmiş bir hikaye var ve sezona çok daha güçlü başladık.

21/32

Güzel Oyuncu Hande Soral

22/32

Güzel Oyuncu Bensu Soral

23/32

Güzel Oyuncu Hande Soral

24/32

Güzel Oyuncu Bensu Soral

25/32

Güzel Oyuncu Bensu Soral

26/32

Güzel Oyuncu Bensu Soral

27/32

Güzel Oyuncu Bensu Soral

28/32

Güzel Oyuncu Bensu Soral

29/32

Güzel Oyuncu Bensu Soral

30/32

Güzel Oyuncu Bensu Soral

31/32

Güzel Oyuncu Hande Soral

32/32