Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hayallerinizi süsleyecek 10 tek katlı ev

Kaynak:Fingerhaus Gmbh COUNTRY TARZI BİR KLASİK Almanya'da konumlanan bu şık kır evi, görünümüyle adeta dönem filmlerindeki lüks evleri andırıyor değil mi? Country tarzının klasik özelliklerini taşıyan bu ev çocukluğumuzdan beri sahip olmak istediğimiz tek katlı müstakil evlerden biri desek yalan olmaz.

1/10

Kaynak:Möhring Architekten MASALLAR DÜNYASINA YOLCULUK Masallar diyarından fırlamış gibi görünen bu evde Orta Avrupa'da sıkça rastlanan bir çatı mimarisi kullanılmış. Ama aynı zamanda da şehir merkezlerinde ve çevresindeki yerleşim bölgelerinde görmeye alışkın olmadığımız adeta saydam denebilecek bir tasarıma da sahip.

2/10

Kaynak:Casa Cube KUTU GİBİ BİR EV Gri ve krem renginin iç içe geçmesiyle stil sahibi ve modern bir dış cephe görüntüsü yaratılan bu küçük ev, yalnızca 75 metrekareden oluşmasına rağmen son derece şık, modern ve fonksiyonel mimari özelliklere sahip. “Kutu gibi ev” tanımlamasına tam olarak uyan bu ev hem sempatik hem de çağdaş yapısıyla öne çıkıyor.

3/10

Kaynak:Vismaracorsi Arquitectos GERÇEK BİR LÜKS ÖRNEĞİ İki ya da daha çok katlı villaların tek katlılardan daha lüks olduğuna dair yaygın inanışı kıran şahane bir projeyle karşı karşıyayız. Geniş verandasında şık bir havuzu da barındıran bu ev ön cephesindeki boydan boya cam kullanımıyla iç mekanlarını dış alanlarıyla harmanlayan bir yapıya sahip.

4/10

Kaynak:Noem RETRO TASARIMLI GÖZ ALICI BUNGALOV Bungalov evler de genellikle ekonomik yapılarıyla öne çıkan ve özellikle Türkiye'de tatil yörelerinde tek tip mimarileriyle bilinen yazlık evlerdir. Ancak işin aslı pek de öyle değil. Bu göz alıcı tasarımıyla büyüleyici bir dış görünüme sahip olan retro tarzlı bungalov ev de tek katlı evlerin ne kadar havalı ve sıra dışı olabileceğinin en büyük kanıtı niteliğinde.

5/10

Kaynak:Casas Inhaus TEK KAT KONFORU Eğer bir ev konforlu ve kullanışlı yapısıyla ve tek katlı mimarisiyle bu kadar mükemmel görünebiliyorsa o halde neden merpenlere ve ikinci katlara ihtiyaç duyalım ki? Işıklandırmasından dış cephe kaplamasına, düz ayak konforundan mütevazı görünümüne kadar pek kişinin hayallerini süsleyebilecek olan bu ev de hem kırsal bölgeler için hem de şehir merkezleri için ideal bir yapıya sahip.

6/10

Kaynak:Smartshack SANAT ESERİ GİBİ Mimarinin ne kadar gelişkin bir sanat olduğunu çoğu zaman unutuyoruz çünkü etrafımız her zaman birbirinin benzeri olan tek tip yapılarla çevrili. Ancak bazen bu örnekte gördüğümüz gibi, heykelsi görünümüyle bizi kendine hayran bırakan mimari yapılarla karşılaşıyoruz ve bu mükemmel sanatın kıymetini bir kez daha hatırlıyoruz.

7/10

Kaynak:Goto Hisayoshi Design Office DİKKAT ÇEKİCİ ÇAĞDAŞLIK Bu evi tanımlamak için tek bir niteleme sıfatı kullanmamız gerekseydi bu sıfat muhakkak ki “dikkat çekici” olurdu. Çatısındaki ezber bozan tasarım, dış cephe renkleri ve pencereleriyle eşsiz bir tek katlı ev projesi.

8/10

Kaynak:Home Style Toto KİM DEMİŞ TEK KATLI EVLER KÜÇÜK OLUR DİYE Eğer biraz geniş bir araziniz varsa, birbirinden farklı mimari tasarımlarla tek katlı devasa konutlar oluşturmak aslında çok basit çünkü tek katlı evlerin şekil olarak esnekliği çok katlı yapılara göre çok daha fazla. L şeklinde dizayn edilen bu harika ev de bunun en güzel örneği.

9/10

Kaynak:Sanzpont [Arquitectura]ÇATI BAHÇELERİ Ezber bozan mimarilerden ve ekolojik tasarımlardan hoşlanıyorsanız bu tarz çatı bahçelerini de çok sevdiğinize eminiz. Doğayla iç içe yaşamak isteyen herkesi büyüleyen bu yapılar estetik özellikleriyle sizi fantastik bir dünyaya doğru yolculuğa çıkartırken çevre dostu olmalarıyla da hem yalıtım hem de enerji tasarrufu açısından doğadaki ayak izlerini azaltıyor.

10/10