Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hülya Avşar'ın spor halleri

Spor ve tenise tutkunluğuyla bilinen ünlü oyuncu Hülya Avşar, 2001 yılından beri kendi adını taşıyan Hülya Cup Tenis turnuvaları düzenliyor.

1/15

Turnuvadan elde ettiği gelirle eğitime destek vererek çocuklara burs ve tenis imkanı sağlıyor.

2/15

Yıllarca profesyonel olarak spor yapan Avşar, bir süre ara verdikten sonra 1992'de özel ders alarak tenise başladı.

3/15

Çeşitli turnuvalara katılan güzel oyuncu, kendisine sunulan "Ülkemizde hep insanlar öldükten sonra isimlerini yaşatmak için bir şeyler düzenleniyor. Bir ilk yapalım ve yaşayan bir isim için organizasyon düzenleyelim." teklifin kabul ederek Hülya Cup'ın kurulması için onay verdi.

4/15

Katıldığı birçok karşılaşmada galibiyet elde eden Hülya Avşar, ülkede tenisi yaygınlaştırarak birçok gence ışık tutuyor.

5/15

Öyle ki yurdun dört bir yanında tenis etkinliklerinin düzenlenmesini sağlayan ünlü oyuncu, uzun bir dönem ekranlara ara vermeyi tercih etti.

6/15

Özel olarak seçtiği tenis kıyafetleriyle de sık sık gündeme gelen Avşar, topuklu ayakkabılarla da başarılı bir performans sergiliyor.

7/15

Kortta olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Avşar kızı, "Burada özüme dönüyorum. Kortta yatabilirim, uyuyabilirim. Burası bana huzur veriyor." ifadelerini kullandı.

8/15

Uluslararası mücadele edecek sporcular yetiştirmek istediğini söyleyen oyuncu, "Çocuklarımıza destek olursak çok iyi yerlerde sıkça başarılara imza atacaklar. Yeter ki olanakları çoğaltalım." dedi.

9/15

Tenis bursu verdiği 3 gencin olimpiyat kadrosuna seçilmesini sağlayan Hülya Avşar, birçok gencin bu alanda elinden tutmaya devam edeceğini de belirtti.

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15