Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

iOS 9'la gelen tüm yenilikler

iOS 9'la birlikte iPad'lerde ekran ikiye bölünerek kullanılabilecek. Böylelikle kullancılar aynı anda iki farklı işlem yapabilecek.

1/11

iPad'ler özel kısa yollara sahip bir klavyeye sahip olacak. iOS 9, bu klavyelerle kullanıcıları birçok işlemi daha da kolaylaştıracak.

2/11

iOS 9, şarj konusunda da birçok yenilik getiriyor. iOS 9'la gelen düşük şarj modu, şarj ömrünü 3 saat daha uzatacak.

3/11

iOS 9'la birlikte iPhone kullanıcılarını bilinmeyen numara korkusu kalamayacak. Rehberinizde kayıtlı olmayan biri sizi aradığında, iPhone numaranın kime ait olabileceğini tahmin ederek bazı bilgileri paylaşacak.

4/11

Apple iOS 9'la gelecek yeni uygulamasını da tanıttı. Apple'ın tanıttığı News, haber kaynaklarından tüm içerikler tek bir uygulamaya toplanacak. Bu uygulamada içerikler kullanıcının istediği haber kaynaklarından toplanacak.

5/11

Apple, iOS 9'da Harita uygulamasına Amerika, Çin ve Almanya'da toplu taşıma desteği getirdi. İlerleyen yıllarda Türkiye'ye de gelebilir.

6/11

Notlar uygulaması iOS 9 ile değişecek. iOS 9'la birlikte artık Notlar uygulamasında çizim yapılabilecek.

7/11

Spotlight da yenilendi. Artık kullanıcılar Spotlight'tan uygulama içi aramalar yapabilecek.

8/11

Apple etkinlikte Siri'ye dair bilgileri paylaştı. Açıklanan bilgilere göre Siri'ye şimdiye kadar 1 milyar kez soru sordu.

9/11

Siri'ye gelecek yeni güncellemeyle birlikte Siri'de hatırlatma özelliği olacak. Siri, arabanıza bindiğiniz zaman bunu algılayacak ve size ona göre tepki verecek.

10/11

iOS 9; iPhone 4S, IPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus ile 2, 3 ve 4'üncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3 ve 5'inci jenerasyon iPod Touch'a gelecek.

11/11