Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İstanbul'da Kobani eylemleri

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde de terör örgütü IŞİD'e tepki bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler sürüyor.

1/32

Esenyurt Meydanı'nda toplanan bir grup, meydan düzenlemesi için etrafı kapatılan şantiye alanına girdi.

2/32

Buradaki bir iş makinesi ve kamyoneti ateşe veren göstericiler, etraftaki binaları taşladı. Meydandaki Atatürk heykelini devirmeye çalışan göstericiler, heykele molotofkokteyli attı.

3/32

Tutuşan heykel tamamen yandı.

4/32

Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gruptakilere, biber gazıyla müdahale edildi.

5/32

Müdahalenin ardından ara sokaklara kaçan gruptakiler, çevredeki bazı iş yerleri ve banka ATM'lerine zarar verdi,

6/32

park halindeki otomobillere taş atıp bazı araçları da ters çevirdi.

7/32

Şantiye alanındaki yakılan iş makinesi, yangın söndürme helikopterinin havadan müdahalesiyle söndürüldü.

8/32

Fatih Bulvarı'nda toplanan bir grup, slogan atarak yoldan geçen araçlara taş attı.

9/32

Bölgede önlem alan çevik kuvvet ekipleri, gruptakilere dağılmaları yönünde uyarıda bulundu.

10/32

Uyarıları dikkate almayan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulunuldu.

11/32

Müdahale sırasında grubun arasında kalan bir TOMA, göstericiler tarafından taşlandı.

12/32

Gruptakiler müdahalenin ardından, ara sokaklara kaçtı.

13/32

Galatasaray Lisesi önünde IŞİD'i protesto bahanesiyle toplanan grup terör örgütü lehine slogan attı.

14/32

Polisin "dağılın" uyarılarına uymayan gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

15/32

Ara sokaklara kaçan göstericilerin polise taş atmayı sürdürmesi üzerine, sokak aralarında da göstericilere müdahalede bulunuldu.

16/32

İlk müdahalenin ardından, İstiklal Caddesi’nden Tünel Meydanı’na doğru kaçan gruptan bazı kişiler,

17/32

Odakule önünde yeniden toplandı. Çevik kuvvet ve sivil polis ekipleri gruba müdahale ederek bazı kişileri gözaltına aldı.

18/32

Bu arada, bir grup tarafından Piyalepaşa Bulvarı'nda 34 TP 7958 plakalı İETT otobüsüne de molotofkokteyli atıldı.

19/32

Şoförü tarafından yakındaki bir akaryakıt istasyonuna çekilen otobüs, tazyikli suyla söndürüldü.

20/32

Yangın nedeniyle otobüste maddi hasar oluştu. Yüzleri maskeli göstericiler, otobüsün çekildiği akaryakıt istasyonuna da molotofkokteyli attı.

21/32

Şark Kahvesi'nde eylem yapan grubun attığı bir molotofkokteylinin isabet ettiği bir markette yangın çıktı. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

22/32

Müdahale sırasında göstericiler, itfaiye aracına ve itfaiyecilere ve olayı görüntüleyen gazetecilere, havai fişek ve molotofkokteyli ile saldırdı.

23/32

Beşiktaş çarşısındaki kartal heykeli çevresinde toplanan bir grup, slogan atarak buradan Ihlamur Caddesi üzerinden Barbaros Bulvarı'na yürüdü. Bulvarı trafiğe kapatan gruba, polis dağılmaları uyarısında bulundu. Dağılmayan gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulunuldu.

24/32

Müdahale sonrası ara sokaklara dağılan göstericileri bir süre kovalayan polis, bölgede önlem aldı. Gruptakiler, ara sokaklardan polise zaman zaman taş attı. Gruptakiler, daha sonra yeniden Beşiktaş'taki kartal heykelinin bulunduğu yerde toplandı. Bölgede önlem alan polis ekipleri, gruptan bazı kişileri gözaltına aldı.

25/32

SULTANGAZİ Karayolları Mahallesindeki Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi yakınında toplanan bir grup, yollara barikat kurup slogan attı. Önlem alan polis, dağılma uyarısında bulunduğu gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

26/32

Müdahale sonrası gruptakiler ara sokaklara dağılırken, barikatlar polis ekiplerince kaldırıldı. Müdahale sırasında yaralanan iki kişi Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

27/32

Gün boyu olayların yaşandığı Gazi Mahallesi'nde ise izinsiz gösteri düzenleyen bir grup tarafından İsmetpaşa Caddesi barikatlarla trafiğe kapatıldı. Polise taş atan gruptakilere, müdahalede edildi. Polislerle grup arasında zaman zaman kovalamaca yaşandı.

28/32

Uğur Mumcu Bulvarında ise Halk Ekmek Fabrikası yakınında Sultangazi Belediyesine ait 34 GP 1326 plakalı bir çöp kamyonu göstericiler tarafından yakıldı. Yola barikat kurup lastik yakan göstericiler, ekmek fabrikası girişindeki bir bankaya ait ATM ile çevredeki iş yerlerine zarar verdi. Fabrikanın güvenlik kulübesinin camları da atılan taşlarla kırıldı.

29/32

KADIKÖY Altıyol'da toplanan bir grup, slogan atarak Bahariye'ye doğru yürüyüşe geçti. Bahariye'de yürüyüşü sonlandıran gruptakiler, polise havai fişeklerle saldırdı.

30/32

Caddeye çıkan sokaklarda barikat kurup ateşe veren göstericiler, çevredeki iş yerleri ve banka şubelerine de zarar verdi.

31/32

Gruba uyarıda bulunan polis, eylemin devam etmesi üzerine biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Müdahale sonrası ara sokaklara kaçan grupla polis arasında kovalamaca yaşanıyor.

32/32