Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kolay öğrenilen müzik aletleri

Her insan çocuk yaşta bir müzik aleti öğrenemese de ileriki yaşlarda ilgi duyup bir yerden başlamak isteyebilir.

1/11

Oldukça profesyonel bir müzik eğitimi almaktan ziyade kendinize bir hobi edinmek istiyorsanız, elbette öğrenilebilecek çok sayıda müzik aleti var.

2/11

Hobi edinme amacıyla öğrenebileceğiniz müzik aletleriyle birlikte kendinizi geliştirerek farklı alanlara kaymak da oldukça mümkün.

3/11

Bu süreç içerisinde hem düşük maliyetli hem de birkaç farklı müzik aleti denemek isterseniz, uygun seçenekleriniz de bulunuyor.

4/11

Müziğe yeni başlayanlar genellikle gitar, keman, piyano gibi aletleri tercih etmektedir. Bunlardan başlamak zor geliyorsa mızıka, ukulele, tef, bongo, org, kazoo gibi basit aletlerle işe koyulabilirsiniz.

5/11

Mızıka: Blues müziğinin arpı olarak da tanımlanan mızıka, başlangıç aşamasındaki yetişkinler için en uygun çalgı aletlerindendir. Taşıması pratik olduğu için her yere götürülebilir.

6/11

Mini bir gitara benzeyen ukulele Hawaii çalgısıdır. Uygun fiyatıyla bilinen ukulelenin telleri parmak acıtmaz. Aynı zamanda gitar öğrenmeye de zemin hazırlar.

7/11

Tef: Yalnızca elle vurulup tempo tutularak çalınan bir enstrüman olan tef, müzik kulağı pratiği için iyi bir seçenektir.

8/11

Bongo: Bitişik 2 davuldanoluşan bongo, 2 diz arasında tutularak çalınır. Avuç içi ve parmakların uçları davulların üstüne vurularak ses çıkarılır.

9/11

Org: Piyanodan daha kolay olan org, elektronik olmasıyla birçok avantaj sağlar. Öğrenmede pratik olan orglar, piyanodan önceki tercihiniz olabilir.

10/11

Kazu: Çocuk yaşlardayken tarağın üzerine kağıt sararak üfleyince çıkan ses, kazudan da çıkar. Kazuyu sadece üfleyerek belirli bir ritim oluşturmak mümkündür.

11/11