Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Mesut Özil ile babası para yüzünden davalık oldu

İngiltere Premier Ligi takımlarından Arsenal'de forma giyen Mesut Özil'in, babası Mustafa Özil tarafından mahkemeye verilmesi futbol gündemine bomba gibi düştü.

1/10

Baba Mustafa Özil, geçen yıla kadad menajerliğini yaptığı Mesut Özil'e, kendisine olan borcunu ödemediği gerekçesiyle dava açtı.

2/10

Bu olay özellikle Almanya, İngiltere ve Türkiye medyasında büyük yankı yarattı. Özil ailesindeki anlaşmazlık gazetelere ve haber sitelerine manşet oldu.

3/10

Olaya geniş yer veren Bild gazetesinde bugün ilginç bir haber yayınlandı. Buna göre Mesut Özil'in, babası Mustafa Özil'i menajerlikten azletmesinin en büyük sebebi, annesi Gülizar Özil'i boşaması.

4/10

Mesut ise buna karşılık babasına dava açarak, babasına verdiği bir milyon Euroluk avansın yanı sıra şirket otomobilin iadesini istedi.

5/10

Mahkeme öncesinde tarafların kendi aralarında anlaşmaya yakın oldukları ve bu durumda davanın düşeceği bilgisi de verilmişti.

6/10

Ancak baba Mustafa Özil Express gazetesine yaptığı açıklamada olayı bambaşka bir boyuta çekti. Baba Özil, Mesut'un eski sevgilisi Mandy Capristo'yu suçlayarak, "Mandy oğlumu çıldırttı. Baba ve oğulun arasına girdi" dedi.

7/10

Mustafa Özil, oğlu Mesut'tan menajerlik ve danışmanlık ücreti olarak 600 bin Euro, bir reklama aracılık etmesinden ötürü de 30 bin Euro istiyordu.

8/10

kili arasındaki anlaşmazlık nedeniyle Mesut Özil'in menajerliğini son bir yıldır ağabeyi Mutlu Özil yapıyor.

9/10

Alman medyası, 19 Kasım'da görülecek dava öncesinde tarafların anlaşma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu ve dolayısıyla davanın düşeceğini de yazdı.

10/10