Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Müzikte ve oyunculukta başarılı olan ünlü isimler

Ekranlardan tanıdığımız birçok isim şarkılarıyla da ön plana çıkıyor. Kariyerlerine hem şarkı söyleyerek hem de oyunculuk yaparak devam eden ünlü isimler, her iki alandaki yeteneklerini gözler önüne seriyor. İşte o isimler...

1/23

Şarkıcı Emrah, çocuk yaştan beri hem kamera önlerinde yer alıyor hem de sahnede. "Küçük Emrah" ismiyle 1980'li yıllara damga vuran ünlü isim rol aldığı dram filmlerinde birçok izleyiciden yoğun ilgi gördü.

2/23

Başarılı sanatçı 22 albüm, 18 sinema filmi, 4 televizyon filmi ve 9 televizyon dizisi ile ön plana çıktı ve kariyerinde büyük bir çıkış yaptı.

3/23

1970'li yıllarında Türk filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu olan Ferdi Tayfur, aynı zamanda arabesk şarkılarıyla da oldukça seviliyor. Tayfur'un 30'un üzerinde albümü ve 30'dan fazla filmde oyunculuk tecrübesi bulunuyor.

4/23

1980 yapımı olan "Huzurum Kalmadı" filmiyle başarılı bir çıkış yapan usta sanatçı, aynı zamanda film için yazdığı "Huzurum Kalmadı" şarkısıyla da akıllarda yer edindi.

5/23

Bir dönem Türk sinemasında fırtınalar estiren Hülya Avşar, şarkılarıyla da ün salıyor. Son olarak 'Masumiyet' dizisiyle ekranlara gelen başarılı oyuncu, sesiyle ve şarkılarıyla da büyük beğeni topluyor.

6/23

İlk olarak 1982 yılında 'İntibah' dizisiyle oyunculuğa adım atan Avşar, 11 dizide yer alırken 52 filmde de oyunculuğunu konuşturdu. 9 albümle birlikte de 4 single çıkaran güzel şarkıcı, başarılarıyla adeta göz dolduruyor.

7/23

Şimdilerde Show Tv'nin sevilen programı olan 'Güldür Güldür' programının kadrosunda yer alan Emre Altuğ, bir döneme yaz şarkılarıyla damga vurdu.

8/23

Başarılı sanatçı 2003 yılında ekranlara gelen 'Lise Defteri' dizisinde başarılı bir performans sergiledi. Toplamda 14 dizide rol alan Altuğ, 14 sinema filminde de oynadı. Öte yandan 'Çifte Kavrulmuş' ve 'Bu Kadar Mı' şarkılarıyla da adından bahsettirmeyi başardı.

9/23

1988 yılında çekilen ve baş rolünü Bülent Ersoy'un oynadığı 'Biz Ayrılamayız' filmi, Gülben Ergen'in ilk sinema deneyimi oldu. Ardından İbrahim Tatlıses'in alt kadrosunda çıkan Ergen, Tatlıses'in klibinde oynadı. Müzik kariyerine başlangıç yapan başarılı sanatçı, ardından Tatlıses'in yönetmenliğini üstlendiği ve baş rolünü oynadığı 'Fırat' dizisinde rol aldı.

10/23

Albüm çıkarmaya başlayan Gülben Ergen aynı dönemlerde oyunculuğunu da konuşturmaya devam etti ve 'Dadı' dizisiyle gönüllerde taht kurdu. 11 albümü olan ünlü sanatçı, 9 projede de rol aldı.

11/23

Uzun süredir ekranlardan uzak duran genç şarkıcı Keremcem, bir dönem genç kızların sevgilisi olarak anılıyordu. Ünlü isim "Nerelere Gideyim", "Aşk Bitti" gibi şarkılarıyla bir döneme damga vuran isimlerden biri oldu.

12/23

2005 yılında ise geniş hayran kitlesine ulaşmasını sağlayan "Aşk Oyunu" dizisinde Yasemin Özilhan ile birlikte rol aldı. Keremcem 11 dizi ve filmde rol alarak birçok başarıya imza attı.

13/23

Son dönemlerde dizilerde daha çok yer alan Özcan Deniz, unutulmaz şarkılarıyla da akıllarda yer ediniyor. Aynı zamanda yönetmenliğe de adım atan yakışıklı oyuncu, hayatını kariyerine adadığını belirtiyor. 1985 yıllarında tanınan ve aranan orkestra solisti olmayı başaran Deniz'in 11 albümü bulunuyor.

14/23

Ünlü şarkıcı, 2002 yılında efsane dizi olan "Asmalı Konak" ile müzikte yakaladığı başarılı kariyeri oyunculukta da yakaladı. Ardından 2004 yılında "Haziran Gecesi" dizisinde başarılı bir rol oynayan ünlü isim, son dönemlerde ise Aslı Enver ile başrolü paylaştığı "İstanbullu Gelin" dizisiyle yoğun ilgi gördü.

15/23

Kariyerine "Çok Güzel Hareketler Bunlar" programıyla oyuncu olarak başlayan Oğuzhan Koç, programın yayınlandığı dönemlerde en sevilen oyuncular arasında yer aldı. Sempatik performansıyla yoğun ilgi gören Koç daha sonra kariyerine müzik sektöründe devam etti.

16/23

şimdilerde ise aşk şarkıları ve yaz şarkılarıyla gündeme gelen başarılı isim, sevilen sanatçıların arasında yer alıyor. Oğuzhan Koç 9 sinema filminde rol alırken 1 müzik albümü bulunuyor.

17/23

Oyunculukta sergilediği başarılı performans kadar annesi Leman Sam gibi müzik alanında da ilerleyen ve sesiyle herkesi büyüleyen Şevval Sam, iki alanda da aynı dönemlerde performans sergiliyor. Özellikle seslendirdiği Karadeniz türküleri ile gündeme gelen Sam'ın konserleri de rağbet görüyor.

18/23

Son dönemlerin sevilen komedi dizisi olan "Yasak Elma"da da başarılı bir performans sergileyen Şevval Sam, bir döneme damga vuran Gülbeyaz ile geniş hayran kitlesine ulaşmayı başardı.

19/23

"Binbir Gece" dizisiyle adını duyuran ve zaman içerisinde oyunculukta sergilediği başarılı performansla göz dolduran Bergüzar Korel, şimdilerde ekranlardan uzak kalarak tiyatroya yönelmeyi tercih ediyor.

20/23

Öte yandan sesiyle de herkesi etkileyen başarılı oyuncu, çıkardığı albümle büyük beğeni toplamayı başardı.

21/23

Listenin her iki mesleğinde de başarılı olan bir diğer isim ise Özkan Uğur. MFÖ grubunun sevilen ismi olan ünlü sanatçı, sesiyle ve sahne performanslarıyla adından sıkça bahsettiriyor.

22/23

Öte yandan "Cennet Mahallesi" ve "Poyraz Karayel" dizilerinde rol alan Uğur, oyunculuğuyla da büyük beğeni toplamayı başardı.

23/23