Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Oscar alamayan ünlü oyuncular

"Leonardo Di Caprio çıktı kerevetine, darısı diğerlerinin başına..." 88. Oscar Ödülleri'ni kazanan isimler ve filmler dün gece açıklandı. Gözler bir kişinin üstündeydi...

1/28

Yılların eskitemediği Leonardo, Oscar heykelciğine bu kez kavuştu...

2/28

Peki şimdiye kadar Oscar heykelciğini elde edememiş diğer aktör ve aktrisler kim...

3/28

TOM CRUISE Son Samuray, Vampirle Görüşme gibi filmlerde imza atan Cruise da Oscar'ı henüz kazanamayanlardan.

4/28

EDWARD NORTON Fight Club filmiyle akıllara kazınana aktör Edward Norton Oscar heykelciğine henüz dokunamadı.

5/28

MEG RYAN Meg Ryan'ın da adaylığı dahi bulunmuyor.

6/28

JOHNNY DEPP Üç kez Oscar’a aday gösterilmiş Amerika’lı aktör. 2003 yılında Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filmindeki performansı, 2004 yılında ise Düşler Ülkesi filminde gösterdiği performans ve 2007 yılında Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street filmindeki performası ile En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiştir.

7/28

BRUCE WILLIS 1955 doğumlu Amerikalı sinema oyuncusu Willis, 1988 yapımı Die Hard (Zor Ölüm) adlı filmde canlandırdığı John McClane karakteriyle sinemaseverlerin favorilerinden biri ama akademinin değil.

8/28

JOAQUIN PHOENIX Walk The Line filmiyle en iyi erkek oyuncu dalında Altın Küre ödülünü kazandı.

9/28

JOHN TRAVOLTA Saturday Night Fever, Grease, Pulp Fiction, Face/Off gibi Holywood’un unutulmaz filmlerinde rol almış olan Amerika’lı aktör, dansçı ve müzisyen.

10/28

İki kez Oscar’a aday gösterilmiş olan Travolta, Get Shorty filmi ile Altın Küre kazanmıştır.

11/28

JUDE LAW Law kariyeri boyunca iki kez Oskar Ödülü‘ne aday gösterildi.

12/28

BRAD PITT 4 adaylığı bulunmasına karşın henüz heykelciği evine götüremeyen aktör kariyerinde oyuncu ve film yapımcısı olarak onlarca önemli yapımda yer aldı.

13/28

LIAM NEESON Steven Spielberg'in başyapıtlarından Schindler'in Listesi filmindeki Oskar Schindler karakteri ile tanınan ve Takip-Istanbul filmiyle Türk izleyicilerin de yakından tanıdığı Liam Neeson hiç Oscar kazanamadı.

14/28

ROBERT DOWNEY JR. Downey, Oscar adayı olmuş aynı zamanda BAFTA ve Altın Küre ödüllerine ulaşmıştır.

15/28

SAMUEL L. JACKSON 40'ından sonra şöhrete kavuşan Samuel L. Jackson bugün iyi bir aksiyon yıldızı ve karakter oyuncusu olduğunu ispatlamıştır.

16/28

WILL SMITH Aday gösterildiği "Umudunu Kaybetme" ve "Ali" filmleriyle Oscar'a çok yaklaştı

17/28

HARRISON FORD Eddie Murphy ve Tom Hanks’ten sonra filmleri en çok gişe hasılatı getiren oyuncu olmuştur.

18/28

SAM ROCKWELL Green Mile The ve Galaxy Quest filmlerinde de rol alan Rockwell 1999 dan sonra yani aktörlük kariyerinin 10 yılından sonra özellikle de Confessions of a Dangerous Mind filminden sonra başarıya ulaşmış görünmektedir.

19/28

RALPH FIENNES 1987 yılında Britanya Ulusal Kraliyet Tiyatrosuna katılan usta oyuncu, Steven Spielberg in 1993 yılında yönettiği Schindler's List adlı filmde Amon Goeth karakterini canlandırmıştır ve en iyi yardımcı erkek oyuncu daldında Oscar a aday gösterilmiştir.

20/28

GARY OLDMAN Emmy adaylığı olan ve BAFTA ödülü sahibi İngiliz aktör ve yönetmen Oscar kazanamadı.

21/28

JIM CARREY "Bay Evet" ile güldürdü, "Sil Baştan" ile ağlattı fakat Oscar'ı kazanamadı.

22/28

CHARLIE CHAPLIN İngiliz sinemɑ yönetmeni, oyuncu ve yɑzɑr. Asıl ɑdı Sör Chɑrles Spencer Chɑplin olmɑklɑ berɑber, yɑrɑttığı "Şɑrlo" (Chɑrlot) kɑrɑkteri ile özdeşleşti ve öyle ɑnıldı ama hiç Oscar'ı kazanamadı.

23/28

WOODY ALLEN Bir çok filmi Oscar'a aday gösterilmiş ve kazanmış olsa da Woody Allen, Oscar Ödülleri'ne itibar etmeyen isimlerin başında, bugüne kadar Oscar Ödül Töreni'ne hiç katılmadı.

24/28

Marlon Brando 1973 yılında Marlon Brando kendisine verilen Oscar ödülünü yapılan Kızılderili katliamına dikkat çekmek için almadı.

25/28

30 Mart 1973’te yapılan törene, ödülü reddetmek ve aktör adına konuşmak üzere gönderilen Kızılderili Sacheen Littlefeather, görevliler tarafından engellendiği için Brando tarafından kaleme alınan metnin tamamını okuyamasa da durumu birkaç cümle ile açığa kavuşturdu.

26/28

Brando, otobiyografisinde o geceyle ve ödülle ilgili olarak: “Ama yine de büyük zorluklara rağmen Sacheen, Kızılderililer adına bir iki söz söylemeyi başardı; bu hareketinden ötürü onunla gurur duydum.

27/28

O Oscar’a ne oldu bilmiyorum. Sinema Akademisi belki onu bana yollamıştır, ama öyle olduysa bile nerede olduğunu bilmiyorum.“

28/28