Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Pamukkale'yi 11 günde 6 bin 850 kişi ziyaret etti

Denizli'nin ilçesi Pamukkale UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor.

1/9

Pamukkale'yi, yılın ilk 11 gününde 6 bin 850 kişi gezdi.

2/9

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Pamukkale'ye gelen yerli ve yabancı turistler, koronavirüs tedbirlerine uyarak ziyaretlerini gerçekleştiriyor.

3/9

Pamukkale'ye gelen misafirler, maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları doğrultusunda travertenleri, şifalı termal suyu ve çevresindeki antik kentleri görme şansını yakalıyor.

4/9

Dört mevsim ilgi gören beyaz cennet, yeni yılda da ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

5/9

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Turhan Veli Akyol, geçen yıl salgına rağmen 625 bin kişiyi ağırladıklarını hatırlattı. Akyol, aşı uygulamasının ardından Pamukkale'nin yeniden eski günlerine döneceğini belirtti.

6/9

Akyol, "Turizmi canlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. İlk 11 günlük süreçteki ziyaretçi sayısı, ilerleyen dönem için güzel bir rakam gibi gözüküyor. Pamukkale'de geçmiş yıllar kadar olmasa da gözle görülür şekilde yoğunluğun yaşanması sevindirici." dedi.

7/9

İzmir'den gelen Betül Kara da travertenlerin beyazlığına hayran kaldığını anlatarak, "Geldik, gezdik gidiyoruz. Ama gitmek biraz üzüyor. Çünkü gerçekten güzel bir yer." dedi.

8/9

Rusya'dan gelen Anastasia Alane ise Pamukkale'ye ilk kez geldiğini ve çok güzel bulduğunu anlatarak, "Burası muhteşem bir yer. Türkiye salgınla mücadelede güvenilir yerler arasında yer alıyor. O yüzden buraya korkmadan geliyoruz." şeklinde konuştu.

9/9