Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Şarjı hızlı tüketen uygulamalar

Bu uygulamaları ne kadar az kullanırsanız şarj ömrünüz de o oranda artacaktır. İşte şarjı su gibi içen o uygulamalar...

1/16

Facebook Akıllı telefonların popüler uygulaması Facebook hemen her akıllı telefonda boy gösteriyor. Ancak Facebook'un telefonunuzun şarjını yiyen uygulamaların başında yer aldığınızı biliyor musunuz?

2/16

Özellikle yaz aylarında gelen güncellemeden sonra iPhone'lar başta olmak üzere birçok telefonun bataryasını hızla tüketen Facebook'ta fotoğraf görüntüledikçe ve video izledikçe hem kotanızı hızla tüketiyor hem de şarjınızı hızla düşürüyorsunuz.

3/16

Facebook'un bu denli bataryayı hızlı tüketmesindeki en önemli etken sık sık kullanılıyor olması. Kullanıcılar neredeyse 5 dakikada bir uygulamayı açtığından bu şarj ömrüne de olumsuz yönde yansıyor.

4/16

Harita Bir yeri bulmak istediğimizde başucu rehberimiz olan harita uygulamaları tam bir şarj canavarı..

5/16

Harita Google Maps veya Apple'ın harita uygulamasında fazlaca kalmanız durumunda şarjınızın gözle görülür bir şekilde azaldığını fark edeceksiniz.

6/16

Harita Harita uygulamaları sürekli güncellendiğinden ve bir noktaya yaklaşırken içerikleri sürekli telefona indiren harita uygulamaları hem kotanızı hızla tüketiyor hem de bataryanız bundan nasibini fazlasıyla alıyor.

7/16

Harita GPS servisini sürekli kullanan harita uygulamalarında örneğin Google Maps'in 10 dakikalık bir kullanımı 10 MB'lık bir kota tüketimine neden oluyor.

8/16

Kamera Kamera deyip geçmeyin. Her fotoğraf çektiğinizde veya video çekimi yaptığınızda şarj ömrü bundan fazlasıyla etkileniyo

9/16

Kamera kullanımının yoğunlaştığı anlar şarj ömründe kayda değer bir düşüş gözlemlenebilir. Ayrıca Instagram gibi uygulamaların sıkça kullanımı da bu durumda başrol oynuyor.

10/16

Hava Durumu Arka planda çalışan ve sürekli hava durumunun en güncel halini sunan bu uygulamalar ise sürekli güncellendiğinden ve internetten veri transferinde bulunduğundan pek batarya dostu sayılmaz.

11/16

Skype Facebook'ta olduğu gibi Skype'ın yoğun kullanımı da şarj ömrünü hızla düşüren etkenlerin başında yer alıyor. Bu durumdan kurtulmak için Skype'tan çıkış yaptığınızda bundan kesinlikle emin olun; arka planda çalışmaya devam ettiğinde bataryanızı kullanıyor olacağını aklınızdan çıkarmayın.

12/16

Twitter Kullanıcıların en sık kullandığı uygulamalardan biri olan Twitter'da sürekli kullanıcılar twit attığından uygulama sıkça kendini güncelleme ihtiyacı hisseder. Bu da şarj ömrüne yansır.

13/16

Instagram Instagram tamamen fotoğraflardan oluşan bir uygulama... Haliyle Instagram'ı açtıktan sonra yüklenen her fotoğraf şarj ömründen hızla götürecek demektir.

14/16

Whatsapp İnternet kotasını hiçbir şekilde etkilemeyen Whatsapp iş batarya ömrüne geldiğinde pek masum sayılmaz. Saatlerce devam eden Whatsapp konuşmaları elbette şarjı da dibe çekecektir.

15/16

Mobil oyunlar Akıllı telefonların olmazsa olmazsı mobil oyunlar diğer uygulamalara kıyasla çok daha hızlı şarj tüketir. Özellikle şarj seviyeniz düşükse oyunlardan uzak durmanızda sonsuz fayda var.

16/16