Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Şehit polis Kenan Kumaş için tören düzenlendi

Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Kenan Kumaş için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

1/29

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, cenaze aracından alınarak tören alanına getirildi. Törende çok sayıda emniyet yetkilisi ile şehit yakınının yerini almasının ardından şehit için saygı duruşunda bulunuldu.

2/29

Kenan Kumaş'ın yakınlarının teşkilat mensuplarının yardımıyla ayakta durabildiği görülürken, şehidin iki aylık kızı Elif Yaren de tören boyunca bir kadın amirin kucağında durdu.

3/29

İstanbul Emniyet Müdürü Altınok, törende yaptığı konuşmada, 2009'da teşkilata katılan Kumaş'ın 5 yılı aşkın süre başarıyla görev yaptığını belirterek, şunları kaydetti: "2 aylık kız çocuğu babası şehit polis memuru Kenan Kumaş, dün Turizm Şube Müdürlüğümüze yapılan bombalı saldırı sonucu şehit olmuştur.

4/29

Olay sırasında polis memurları Mustafa Bulut ve Taner Şenel hafif yaralı olarak kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alınmış, daha sonra da taburcu olmuşlardır. Devletimizi ve milletimizi bölmek ve parçalamak isteyen, beraberliğimizi hazmedemeyen şer güçler, huzur ve güven ortamının güvencesi olan Türk polisini ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü hedef almışlardır. Ancak devlet ve millet düşmanları şunu çok iyi bilmelidir ki; cumhuriyetin ve demokrasinin teminatı olan Türk polisi, devletimize saldıran hainlerin yaptıklarını hiçbir zaman yanlarına bırakmamışlardır."

5/29

Emniyet teşkilatının, bugün olduğu gibi yarın da aziz milletin hizmetinde, ülkenin bölünmez bütünlüğünü hedef alan saldırılara karşı var gücüyle çalışmaya ve bundan sonra da canını feda etmeye devam edeceğini vurgulayan Altınok, "Hayatının baharında, henüz 32 yaşındayken, ulaşılabilecek en yüksek mertebe olan şehitlik mertebesine erişen kardeşimizin ailesinin ve yakınlarının acısını hafifletmek mümkün değildir.

6/29

Allah hepimize ve hepinize sabırlar versin. Tüm meslektaşları olarak bu üzüntüyü yüreğimizde hissediyor ve bu acıyı yürekten paylaşıyoruz. Teşkilatımız şehidimizin acısını ve eksikliğini hiçbir zaman unutmayacaktır. Kardeşimizi son yolculuğuna uğurlarken şahsım ve teşkilatım adına aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve fedakar çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.

7/29

İstanbul Müftüsü Yaran'ın dua ettirmesinin ardından şehidin cenazesi tören mangası tarafından omuzlarda taşınarak cenaze aracına götürüldü. Şehit polis memuru Kumaş'ın cenazesi, Trabzonspor Kulübü tarafından THY'den kiralanan ve Atatürk Havalimanı'ndan 16.00'da kalkması planlanan uçakla, memleketi Trabzon'un Tonya ilçesine gönderilecek. Kumaş'ın yakınlarının da aynı uçakla Trabzon'a gideceği öğrenildi.

8/29

9/29

10/29

11/29

12/29

13/29

14/29

15/29

16/29

17/29

18/29

19/29

20/29

21/29

22/29

23/29

24/29

25/29

26/29

27/29

28/29