Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sıradışı mankenler

Dünyada modeller, farklı özellikleriyle ün salmaya başladı. İşte kusursuz güzellik algısını ten renkleri, fiziksel özellikleri ve cilt hastalıklarıyla yıkan mankenler...

Winnie Harlow- Vitiligo hastalığıyla tanınan model, çocukluğundan beri rahatsız olduğu görüntüsüyle barışmak için bir adım atıyor. Ajans çekimlerine giden Winnie, şimdilerde dünyaca tanınan sıradışı mankenlerin arasında yer alıyor.

1/13

Shaun Ross- Albino hastası olan model, çevresindekilerin dış görünüşü ile dalga geçmesinden rahatsız olarak tüm tabuları yıkıyor ve hastalığını modellikte kullanmaya karar veriyor. Ross, adım attığı modellikte birçok başarıya imza atarak dünyaya ün salıyor. 

2/13

Brunette Moffy- Birçok markanın yüzü olmayı başaran Brunette, şaşı gözleri ile tanınıyor. Ajansların yoğun ilgi gösterdiği model, birçok markanın da katalog yüzü olmayı başarıyor. 

3/13

Jillian Mercado- Dünyaca ünlü bir markanın yüzü olan Jillian, tekerlekli sandalyeyle modellik yapan tek manken olarak biliniyor.

4/13

Tess Munster- Kusursuz güzellik algısını yıkan hiç şüphesiz listenin en sıradışı mankeni Munster... Büyük ölçülere sahip olan manken, kendisiyle barışarak ilk kez büyük bir ajansla anlaşan kilolu manken oldu.

5/13

Amazon Eve- Boy yüksekliği 2.03 metre olan model, dünyanın en uzun mankeni olarak biliniyor. Boy uzunluğu nedeni ile modellikte ün salan Eve, birçok dizi ve sinemadan da teklifler alıyor.

6/13

Melanie Gaydos- Nadir bir genetik hastalığı olan Melanie, olağanüstü mankenler listesinde ilk sırada yer alıyor. Kemik ve kıkırdak gelişimi olmayan model, ajanslar tarafından yoğun ilgi görüyor.

7/13

Nyakim Gatwech- Kendisine ten rengini beyazlatmak için teklif sunulsa da, Nyakim tüm teklifleri geri çevirerek modelliğe adım atmayı tercih ediyor. 'Karanlığın kraliçesi' lakabı ile tanınan model, ten renginin çarpıcı olduğunu kabul ederek tüm dışlanmalarla baş etmeyi başaran bir isim. Nyakim, şimdilerde ise dünyaca tanınan markaların modelliğini yapıyor.

8/13

Chase Kennedy- Dünyanın en uzun bacak boyuna sahip olan mankeni Kennedy, birçok insanın kendisi ile dalga geçmesini fırsata çevirerek kendisine gelen teklifleri kabul etmesiyle modelliğe adım atıyor. Manken 1.95 cm boyunda, bacak boyu ise 1.29 cm.

9/13

Ilka Brühl- Nadir görülen bir yüz deformasyonuyla doğan model, sağlığına kavuşmak için birçok ameliyatı denedi.  Tüm yaşadıklarının ardından yüzüyle barışmayı tercih eden Ilka, hikayesinin ve deneyimlerinin başkalarına ilham olması için modelliğe adım attı.

10/13

Jame Bochert- Versace şovlarının aranan yüzü olan model, uzun surat şekli ve uzun burnuyla dikkat çekiyor. Karakteristik bir yüze sahip olan Jame, dünyaca tanınan modeller arasında yer alıyor.

11/13

Slick Woods- Asker tıraşı ve ayrık dişleriyle tanınan Slick, aynı zamanda kendine has tarzıyla dikkat çeken bir model.  Portre çekimlerinde sık kullanılan manken, kusursuz güzellik tabusunu yıkan isimlerin arasında yer alıyor. 

12/13

Molly Bair- Surat şekli ile dünyanın en ilginç mankenleri arasında yer alan Molly; kaş, dudak, ağız ve çene yapısıyla ün salan bir model.

13/13