Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Tarihin en acımasız 10 mafya tetikçisi

En acımasız mafyalar bile bazen kendi ellerini değil profesyonel bir tetikçinin ellerini kana bulamak zorunda kalabilir. Bu bazen vahşi bir şekilde yollanmış bir mesaj olabilir ya da mafyanın kendi iç çatışması. Her ne olursa olsun mafyanın tetikçiye olan ihtiyacı hiç azalmadı.

1/11

10.Abe “Kid Twist” Reles Abe Reles bir katil olarak doğmuş da diyebiliriz. Acımasız ve tahimin edilemeyen biri olan Reles aynı zamanda "Murder Inc" (Cinayet Şirketi) olarak da bilinen tarihin en vahşi katliam grubunun da kurucularındandı. Amerikan ve Yahudi mafyasının elemanlarından oluşan bu grup, 1930'lar ve 40'larda 1000'den fazla insanın öldürülmesinden sorumlu tutuluyor.

2/11

9.Salvatore “Sammy Bull” Gravano Sammy Bull'da ağır cezalardan kaçmak için çalışma arkadaşlarını satanlardan. 1945 doğumlu tetikçi gençliğini bir sokak serserisi ve hırsız olarak geçirdikten sonra kariyerinde bir sıçrama yaptı ve ünlü mafya babası Joe Colombo'nun koruması oldu.

3/11

8.Sam “Mad Sam” DeStefano Sam Destefano, tarihin gördüğü en sosyopat karakterlerdendi. Acımasız kişiliği ve sadistik davranışları onu Chicago mafyasının önemli tetikçilerinden biri yaptı. Ama aynı davranış bozuklukları yüzünden hiç bir zaman mafyanın asil üyesi olamadı.

4/11

7.Frank “The Dasher” Abbandando Abbandando da Reles gibi Murder Inc.'in kurucularındandı. En az onun kadar acımasız olan The Dasher'ın da cinayet silahı buz çubuğuydu, ancak arada bir satır da kullandığı biliniyor. 30'un üstünde cinayetten sorumlu tutulan Abbandando'nun ünlü Shapiro Kardeşler cinayetini de işlediği söyleniyor. Kardeşlerden biri canlı canlı gömülmüştü. Vahşiliğiyle tanınan The Dasher aynı zamanda seri bir tecavüzcüydü.

5/11

6-Harry “Pittsburgh Phil” Strauss Harry Strauss da bir Murder Inc. üyesi ve tüm grubun içinde en acımasızı olarak biliniyor. 30 kesinleşmiş cinayeti olduğu biliniyor ama bazı tarihçilere göre bu sayı 100'den fazla!

6/11

5-Thomas “Tommy Karate” Pitera

7/11

4-Joseph “The Animal” Barboza

8/11

3-Roy DeMeo

9/11

2-Giovanni “The Pig” Brusca

10/11

1-Richard “The Iceman” Kuklinski

11/11