Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Üniversite mezunu futbolcular

GERARD PIQUE Barcelona'nın başarılı stoperi işletme mezuniyetinin üzerine ek olarak dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olan Harvard'ta medya ve spor alanında yüksek lisans yapıyor.

1/20

SLAVEN BILIC Bir dönem Beşiktaş'ta da teknik direktörlük yapan Hırvatistan Milli Takımı'nın eski yıldızı Slaven Bilic, Split Üniversitesi'nden hukuk mezunu.

2/20

VINCENT KOMPANY Üniversite hayatını iktisat mezunu olarak tamamlayan Vincent Kompany, geçtiğimiz yıl ise Alliance Manchester Business School üzerinden MBA yapmıştı.

3/20

SIMON MIGNOLET Liverpool'un kalecilerinden Simon Mignolet, Belçika'daki Leuven Katolik Üniversitesi'ndeki siyaset bilimi bölümünden dereceyle mezun oldu.

4/20

STEVE PALMER Ipswich Town, Watford, Queens Park Rangers ve Milton Keynes Dons formalarını terleten Steve Palmer, Cambridge Üniversitesi'nde yazılım mühendisliği bölümünde okudu ve buradan da mezun oldu.

5/20

DENNIS BERGKAMP Arsenal'in ve Hollanda Milli Takımı'nın efsane isimlerinden Dennis Bergkamp, Bath Üniversitesi'ndeki makine mühendisliği bölümünden mezun.

6/20

JUAN MATA Manchester United forması giyen İspanyol yıldız iki diplomaya sahip. Mata, Madrid'deki Camilo Jose Cela Üniversitesi'nde spor bilimleri ve pazarlama bölümlerinden mezun.

7/20

YUTO NAGATOMO Galatasaray forması giyen Yuto Nagatomo, Japonya'daki Doshisha Üniversitesi'nde ekonomi bölümünden mezun. Nagatomo'nun iki de kitap yazdığını biliyor muydunuz?

8/20

OLIVER BIERHOFF Alman futbolunun önemli golcülerinden birisi olan Oliver Bierhoff, 2002 yılında Hagen Üniversitesi'ndeki işletme ekonomisi bölümünden mezunu oldu.

9/20

ANDREY ARSHAVIN Rus futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği en önemli isimlerden birisi olan Andrey Arshavin, St. Petersburg Üniversitesi'nde moda tasarımı okudu.

10/20

DANIEL AMOKACHI 90’lı yıllarda Beşiktaş formasını üç yıl giymiş “kara tren” lakaplı santrforun futbolculuğunun yanı sıra avukat olduğunu biliyor muydunuz?

11/20

FETHİ HEPER Eskişehirspor efsanesi Fethi Heper, 1967 yılında Eskişehir İktisadi ve Tİcari İlimler Akademisi'nden mezun olmuş ve 1978'de doktorasını tamamladı. 1981'de maliye alanında doçent, 1988'de ise profesör unvanlarını aldı.

12/20

DIDIER DROGBA Son yılların en önemli golcülerinden olan ve bir dönem Galatasaray forması da giyen Didier Drogba ise Maine Üniversitesi'nde muhasebecilik okudu.

13/20

METİN TEKİN Beşiktaş'ın efsane isimlerinden Metin Tekin, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun.

14/20

ALİ GÜLTİKEN Beşiktaş'ın efsane üçlüsünden Ali Gültiken ise Marmara Üniversitesi'nden ekonomi bölümü mezunu.

15/20

FEYYAZ UÇAR Beşiktaş'ın bir diğer efsanesi Feyyaz Uçar da Marmara Üniversitesi'nde okumuş ve Spor Akademisi'nden mezun olmuştu.

16/20

SERVET ÇETİN Aralarında Galatasaray ve Fenerbahçe'nin de bulunduğu birçok takımda forma giyen Servet Çetin, İstanbul Üniversitesi'nde Besyo bölümünden mezun.

17/20

MURAT ERDOĞAN Bir dönem Galatasaray forması da giyen ve bugünlerde Tuzlaspor'da başkanlık yapan Murat Erdoğan, İngiltere'deki bir üniversitenin elektrik elektronik mühendisliği bölümünden mezun.

18/20

SOCRATES Brezilya futbolunun efsane isimlerinden olan Socrates, lakabını da ünlü filozoftan almıştır. 2011'de yaşamını yitiren Socrates, Faculdade de Medicina de Ribeirao Preto adlı okuldan mezun bir tıp doktoruydu. Socrates, ayrıca felsefe üzerine de doktorası bulunuyordu.

19/20

GIORGIO CHIELLINI 2010 yılında Torino Üniversitesi'ndeki ekonomi ve ticaret bölümünden mezun olan Giorgio Chiellini, bununla da yetinmeyip aynı üniversitede işletme yüksek lisansı yaptı.

20/20