Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlüler kazançlarını çeşitli sektörlerde değerlendiriyor

Oyunculuktan, şarkıcılıktan büyük paralar kazanan ünlü isimler, kazançlarını çeşitli sektörlerde kullanıyorlar. Ünlüler paralarını emlaktan, inşaata, gıda sektöründen eğlence hayatına farklı farklı iş alanlarına yatırdılar.

1/46

Ozan Güven oyunculuk dışında ticaret hayatında da başarılı adımlarla ilerliyor... Beşiktaş'taki Büyük Beşiktaş Çarşısı'nın içindeki Ramona adlı ayakkabı mağazasının ortakları arasında.

2/46

Son olarak dostu Cem Yılmaz’ın ‘Pek Yakında’ filminde rol alan Güven, bu projeden kazandığı gelirle yeni bir ayakkabı mağazası açacağı öğrenildi.

3/46

Komedyen Eser Yenenler, başarısını paraya çevirmeyi iyi bildi. Bursa’dan İstanbul’a geldiğinde günlük 50 TL’ye figüranlık yapan Yenenler, işadamlığına soyundu. Adını verdiği bir yat ve turizm işletmeciliği şirketi kuran, bir menajerlik ve organizasyon şirketine de ortak olan Yenenler, Levent’te lüks bir rezidansa taşındı.

4/46

Melike Emiroğlu, sunuculuk, oyunculuk ve fotoğrafçılıktan sonra işletmeciliğe soyundu.

5/46

Alaçatı’da butik otel açan güzel sunucu, “Hayalimi gerçekleştirdim. Otelin odalarını bile kendim temizliyorum” diyor.

6/46

Emrah, geçtiğimiz aylarda Twitter'dan 5 milyon dolarlık hisse almıştı...

7/46

Büyük kazanç elde eden sanatçı, elde ettiği kârın tamamını bu kez Facebook'a yatırıyor...

8/46

Yaptığı gayrimenkul yatırımlarıyla hatrı sayılır bir servetin sahibi olan Emrah, kulvar değiştirdi..

9/46

Sanatçının yeni gözdesi, sosyal ağlar...

10/46

Kuzeni Uğur Selçuk Türker'in yönlendirmesiyle bir süre önce 5 milyon dolarlık Twitter hissesi alan sanatçı, büyük kâr elde etti. Emrah, şimdi tüm kazancını Facebook hisselerine yatırıyor.

11/46

SHOW TV'de yayınlanan 'Güldür Güldür Show'un sevilen oyuncularından Alper Kul kazandığı paraları tarım sektörüne yatırıyor.

12/46

Ünlü sanatçı Balıkesir'in Erdek İlçesi'nde üç yıldır ceviz yetiştiriciliği yaptığını açıkladı. Kul'a ne kadar arazisi olduğu sorulunca, "Söylemeyeyim nazar değer. Kurur diye korkuyorum" dedi.

13/46

Yeşilçam’ın 'gamzeli güzel'i olarak bilinen Bahar Öztan, 35 yıllık sanat hayatımda kazandığı tüm paralarını otele yatırdı...

14/46

1991 yılında Bodrum Yalıkavak butik bir otel açarak işleten Öztan...

15/46

Oğlu Yiğit Çolak’ın eğitimi için uzun bir süre Amerika’da kalan Öztan, bu nedenle iki yıldır boşta kalan otelini geçtiğimiz günlerde gözden geçirdi...

16/46

Oteli tadilat etmek için kollarını sıvayan gamzeli güzel... ”Çok özledim otelimi. 35 yıllık sanat hayatımda kazandığım tüm birikimi buraya yatırdım. Biraz tadilata ihtiyacı var” dedi.

17/46

iki yıldır boşta kalan otelini baştan sona kadar tadilattan geçirecek...

18/46

MARKALAR PEŞİNDE Ünlü oyuncu Burak Özçivit bir şampuan markası ile ikinci kez anlaştı. Reklam filmi karşılığında ise 1.5 milyon TL aldı.

19/46

Ünlü oyuncu 2013 yılında da bir şampuan reklamında oynamış, 1 milyon TL kazanmıştı. Öziçivit yaklaşık 1.5 ay önce de bir kola markasının 2 milyon TL'ye yüzü olmuştu. Burak Özçivit böylece 1.5 yıl içinde yalnızca reklamlardan 4.5 milyon TL kazanmış oldu.

20/46

GAYRİMENKULE YATIRIYOR Oynadığı diziden bölüm başına 35 bin TL alan yakışıklı oyuncu yatırımını gayrimenkul sektörüne yapıyor. Ayrıca Özçivit, babasıyla Levent'te açtığı lokantayı da zincir yapmayı hedefliyor.

21/46

Aranjör ve şarkıcı Sinan Akçıl, kazancını güzellik ve bakım sektörüne yatırmaya karar verdi. Akçıl, ‘Makas’ adlı güzellik merkezinin şubelerini satın aldı. Bebek ve İTÜ Maslak’taki şubelerini satın alan ünlü müzisyen artık patron oldu. Şu sıralar dekorasyon çalışmalarıyla ilgilenen Sinan Akçıl’a sevgilisi Ebru Şallı da yardımcı oluyor.

22/46

KENAN İMİRZALIOĞLU Emlakçılık yapıyor. Kurduğu özel bir ekiple Tarlabaşı, Cihangir ve Balat civarında çok sayıda eski bina topladığı konuşuluyor.

23/46

KIVANÇ TATLITUĞ Gayrimenkul yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. İstanbul Maçka ve Bebek'te iki daire, Garipçe'de de arsa alan ünlü oyuncu; rotasını bu kez Ege Bölgesi'ne çevirdi. Kalem Adası'dan 800 bin liraya arazi alan ünlü oyuncu buraya otel yapacak.

24/46

DAVUT GÜLOĞLU Yenibosna'da çelik kapı fabrikası var.

25/46

HÜLYA AVŞAR Clubpeb adıyla Maslak'ta spor salonunu açacak

26/46

ERKAN PETEKKAYA Beykoz ve çeşitli AVM'lerde kasap dükkanı var.

27/46

İBRAHİM TATLISES Seyrantepe'de yemek fabrikası, Tatlıses Çiğ Köfteler, Seyrantepe ve Etiler'de kebap salonları var. Türkiye'nin her yerine lahmacun salonları açacak. By Tatlıses adıyla gömlek üretiyor. Tatlıses Air adlı havayolu şirketinin de sahibi.

28/46

SERDAR ORTAÇ Baba mesleği tornacılığı büyüttü. Kardeşiyle birlikte fabrika açtı.

29/46

SEDA SAYAN Kozmetik ürünler satışı yapan Seda Sayan Marketing adlı bir şirketi var.

30/46

SERAY SEVER 200 bin lira sermayeli Mia Kozmetik adlı bir şirket kuran Seray Sever, ilk mağazasını Akmerkez’de açtı.

31/46

MEHMET ALİ ERBİL Cihangir'de Yımırta adlı kahvaltı salonu var. Yakınlarda bir de gazino açacak.

32/46

ALİŞAN Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bayan tekstil mağazası çalıştıran ünlü şarkıcı Alişan, ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeni ile mağazasını kapadı.

33/46

Macaristan'daki ortağı Servet Bekman ile tekstil pazarından çıktıklarını açıklayan Alişan, turizm sektörüne girmeye karar verdiklerini, başkent Budapeşte'de dört yıldızlı bir otel işletmek istediklerini söyledi.

34/46

ASUMAN DABAK Oyuncu, bir fast food zinciri kurma girişimlerinde...

35/46

CENK EREN My Pavyon adlı gece kulübünün sahibi.

36/46

DENİZ AKKAYA Çocuk kıyafetleri satan Chic Frog adlı mağazanın sahibi.

37/46

GAMZE ÖZÇELİK Eski eşi Uğur Pektaş ile birlikte Umre turları düzenleyen turizm şirketi var.

38/46

GÜVEN KIRAÇ A2B Sürücü Kursu'nun ortakları arasında...

39/46

MEHMET ALİ ALABORA Babası Mustafa Alabora ile birlikte Şile'de köfteci salonu açtı.

40/46

METİN AKPINAR Çok sayıda şirkete ortak olan Akpınar, bir dönem Kipa adlı süpermarketin ortakları arasındaydı. Şimdi İzmir'de bir oteli var.

41/46

NEJAT İŞLER İstanbul Beyoğlu'nda Tezgah adlı kitapçısı var. Önce Bodrum Gümüşlük'te şimdi de Kaş'ta iki meyhaneye de ortak oldu.

42/46

NİRAN ÜNSAL Bağdat Caddesi'nde restoranı ve yemek atölyesi var.

43/46

SEZEN AKSU Ağabeyi Nihat Aksu ile birlikte SN Yapım adlı şirketi var. Bilişim sektörü üzerine faaliyetler yapıyor. Nişantaşı'nda ki Frankie adlı kulübün de ortakları arasında.

44/46

SİNEM KOBAL Gülşen Aybaba ve Cemre Kemer ile birlikte yapım şirketi kurdu.

45/46

TUBA BÜYÜKÜSTÜN Ünlü oyuncu, dizi ve sinema filminden kazandığı tüm gelirini Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri ve İstron Elektronik Teknolojileri adlı iki farklı şirkete yatırdı.

46/46