Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin aşçısı ünlülerin sevdiği yemekleri anlattı

14 sene birçok ünlünün evinde aşçılık yapan Melek Canikli, bazı ünlü isimlerin sevdiği yemekleri ve dikkat ettikleri hususları anlattı.

1/13

Edirne’de yöresel lezzetler restoran işletmeciliği yapan Canikli, Gülben Ergen, Ali Ağaoğlu, Emre Belözoğlu, Türkan Sabancı, İlker Ayrık ve Serdar Adalı’nın yemekler konusunda hassasiyetini, sevdikleri lezzetler hakkında bilgi verdi.

2/13

Gülben Ergen’in börek hayranı olduğunu belirten Canikli Ergen'i şöyle anlattı: "Gülben Hanım’da 3 yıl çalıştım. Gülben Hanım yemek konusunda çok hassastı."

3/13

Ergen'in çocuklarının her yemeği sevmediğini belirten Canikli; "Hep tekdüze krep olmasın diye ben sebzeli yapıyordum. Gülben Hanım yemek konusunda kilo almamak için çok titizdi. Böreği çok severdi. Her çeşit böreği severdi. Ben de ona mümkün oldukça börek yapmamaya çalışırdım. Her gün farklı farklı sebze yemekleri yapardım. Kekleri bile sebzeli yapardım. Yeter ki Gülben’in çocukları sağlıklı beslensin diye." dedi.

4/13

Arada Ergen'in ve annesinin de mutfağa girdiğini aktaran Canikli: "O da çok lezzetli yemekler yapardı. Gülben Hanım zaman zaman çocuklarıyla birlikte mutfağa girer, onlarla birlikte basit yemekler yapardı. Çocuklarıyla mutfakta zaman geçirirdi." şeklinde konuştu.

5/13

Ali Ağaoğlu’nun Karadeniz yemekleri hayranı olduğunu, karalahana sarmasını çok sevdiğini ifade eden Canikli, "Ali Bey Karadeniz mutfağına aşıktı. Ne pahasına olursa olsun Karadeniz mutfağından vazgeçmezdiğini belirten Canikli, en çok karalahana sarmasını ve lahana yemeğini sevdiğini söyledi.

6/13

Ali Ağaoğlu'nun sevdiği yemekler arasında yine Karadeniz mutfağına ait, turşu kavurması, mısır ekmeği var... Ağaoğlu ayrıca, her gün farklı yemekler tercih ederken kilosuna dikkat ederek ekmekten kaçınanlardan.

7/13

Emre Belözoğlu’nun sporcu olduğu için akşam yemekleri saatine dikkat ettiğini kaydeden Canikli, "Her gün aynı yemeği asla yemez. Sebze ve protein ağırlıklı beslenir. Yemek seçmezdi." ifadesini kullandı.

8/13

Emre Belözoğlu, spordaki uzun yıllar süren başarısını da anlaşılan yemek alışkanlığı ile de destekliyor... Belözoğlu, kış aylarında saat 17.00’dan yaz aylarında ise saat 19.00’dan sonra asla yemek yemezmiş.

9/13

Türkan Sabancı’nın doğal beslendiğini aktaran Canikli, "Yemek seçmez ama her şeyden az az beslenen, doğal beslenen bir bayandı. Sebze yemeklerini severdi." dedi.

10/13

Geçtiğimiz yıllarda vefat ederek aramızdan ayrılan Sakıp Sabancı'nın eşi Türkan Sabancı, çalışanlarına çok özen gösterirmiş.

11/13

İlker Ayrık’ın yemek yemeyi çok sevdiğini ifade eden Canikli, "Her yemeği çok sever. Her şeyi apar topar yiyebilecek bir insandır. Yemek seçmezdi. Yeter ki yemek güzel olsun." dedi.

12/13

Serdal Adalı’nın et yemeklerini sevdiğini belirten Canikli, "Serdal Abi Adanalıydı. Yemek konusunda çok titizdi. Etin hastasıydı. Et yemeklerini çok severdi. Koca koca etleri getirir, biz de marine ederdik. Bol salata isterdi etin yanında" diye konuştu.

13/13