Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin çocuklarına uyguladığı kurallar

Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz dünyaca ünlü yabancı ve Türk ünlülerin, mesleki kimliklerinin yanı sıra ebeveynlik görevi de bulunuyor. İşte ünlü isimlerin çocuklarını yetiştirirken tercih ettikleri yöntemler...

1/15

Otoriter bir anne olduğunu itiraf eden dünyaca yıldızı Madonna, çocuklarının yetişkin bir birey olana kadar televizyon izlemesine izin vermiyor. Ayrıca yüzde 100 pamuk olmayan hiçbir giysiyi de giydirmiyor.

2/15

Başarılı oyuncu Tom Cruise'ın ayrıldığı eşi Katie Holmes'ten Suri isminde bir kızı bulunuyor. Cruise, şimdilerde yetişkin bir genç kız olan Suri için çocuk yaşlarda güvenliğini sağlamak adına bir dublör tuttu.

3/15

Oscar ödüllü oyuncu Halle Berry, kızı Nahla için uyguladığı katı beslenme kuralları ile bir döneme adeta damga vurdu. Gazete manşetlerinden inmeyen Berry, şimdi 12 yaşında olan kızı Nahla'ya üç buçuk yaşındayken diyet yaptırdı.

4/15

Ünlü oyuncu Kate Winslet, Mia ve Joe adındaki iki çocuğuna uyguladığı sıkı kurallar genellikle teknolojik aletlerle ilgili. Winslet verdiği bir röportajda “Benim çocuklarımın bilgisayarı, tableti ya da akıllı telefonu yok. Çünkü biz evde bu şekilde vakit geçirmiyoruz., Bu tür durumlarda çocuklar söz konusu olduğunda dikkat etmemiz gerekir. Çünkü çocuklar kısa zamanda bağımlı hale gelebilirler” dedi. Mia şimdi 21, Joe ise 18 yaşında.

5/15

Hollywood’un rüya çifti Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin 6 çocuğu bulunuyor. Çocuklarınaevde eğitim vermeyi tercih eden çift, “Farklı bir çağda yaşıyoruz ve eğitim sistemi bizim yaşam biçimimize, çocuklarıma pek de hitap etmiyor. Ben de her zaman onlara ‘ödevlerinizi çabuk bitirin çünkü dışarı çıkıp yeni şeyler keşfedeceğiz’ diyorum.” dedi.

6/15

Usta sanatçı Erkin Koray da kızını okula göndermeyenlerden. Rock müziğin sevilen ismi, uzun yıllar önce kızı Damla’yı okula göndermeyip evde eğitim almasını sağladı. Eğitim sistemini beğenmeyen babası tarafından okula gönderilmeyen Damla Koray: “Babamın doğru yaptığına inanıyorum. Zaten iş nedeniyle pratikte okula gitme imkânım yoktu. Komşu annelerin korkulu rüyasıydım, çünkü çocuklarının bana özenip okulu bırakacaklarından korkarlardı” açıklamasını yaptı.

7/15

Kızı Hira doğduktan sonra evhamlı biri olduğunu belirten ünlü sanatçı Demet Akalın da çocuğunu evde okutmak isteyen ünlülerin arasında yer alıyor. “Kalem kağıtları gördüm, çok kötü bir şey ama ben galiba bu gidişle Hira’yı evde okutmayı düşünüyorum. Evlat sahibi olunca insan hafif tırlatıyor. Hep başına bir şey gelecek diye kötü kötü şeyler düşünüyorum. Banyoda tuvalette kötü bir şey olacak sanıyorum. Erkin Koray da kızını evde okutmuştu ya, ben de öyle yapacağım galiba” dedi.

8/15

Hollywood’un ünlü oyuncusu Gwyneth Palthrow, oğlu Moses ve kızı Apple’a yıllar boyunca ekmek, pirinç ve makarna yemelerini yasakladı.

9/15

Dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, meslektaşı Marc Anthony ile evliliğinden dünyaya gelen ikiz çocukları Max ve Emme için teknoloji konusunda oldukça hassas. Lopez, çocuklarına sadece pazar günleri sınırsız erişim sundu.

10/15

Sosyal ağlarda çocukların beğeni ve takipçiyi çok önemsediklerini bu nedenle bu platformların “toksik” olduğuna inanan Megan Fox da çocuklarının sosyal ağlara erişimi yasaklıyor.

11/15

Kardashian ailesinin üç çocuk annesi üyesi Kourtney'in yasak listesi oldukça ilginç. Plastik gereçleri evinden atan yıldızın Wi-Fi bağlantısı da bulunmuyor. Çocuklarının gelişimi için onları radyasyondan uzak tutmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra üç çocuk canları ne isterse yiyemiyorlar. Çünkü sağlıklı beslenme programı uygulanıyor.

12/15

Yine Kardashian ailesinden Kylie Jenner, kızı Stormi'yi ziyaret edenleri, kızını korumak için tıbbi maskeler giymeleri konusunda ısrar ediyor.

13/15

Beyonce ve Jay Z çiftinin ikizleri için kiraladıkları 6 dadı, günde 8 saatlik bir vardiyada çalışıyor.

14/15

Sevilen sanatçı Gülben Ergen'in Mustafa Erdoğan'dan olan 3 çocuğu için uyguladığı yöntem ise çocuklarına durumları ne kadar iyi olursa olsun; tasarruf yapmalarını, gereksiz harcamalardan ve tüketimden kaçınmalarını öğütlüyor.

15/15