Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yurtdışında en çok izlenen 17 Türk dizisi

Ortadoğu'dan, Balkanlar'a, Avrupa'dan Amerika'da bir çok ülkede izlenme rekorları kıran 17 Türk dizisi açıklandı...İşte o diler 1. Muhteşem Yüzyıl Ortadoğu'dan, Balkanlar'a; Avrupa'dan Amerika'ya... Yetmişten fazla ülkede yayınlanan Muhteşem Yüzyıl toplamda 500 milyona yakın seyirciye ulaştı.

1/26

Bu sayede oyuncuları dünya çapında üne kavuşan dizi yayınlandığı hemen hemen tüm ülkelerde başarıya ulaştı.

2/26

2. Ezel Ezel, Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere'nin popülaritelerinin, müthiş senaryo ile birleşmesiyle Balkanlar’da ve Güney Amerika'da en çok izlenen dizilerden oldu.

3/26

3. Aşk-ı Memnu Aşk-ı Memnu yayınlandığı dönemde ülkemizde reyting rekorları kırmış her bölümü günlerce konuşulmuştu.

4/26

Final yaptıktan hemen sonra başlayan tekrar bölümleri de yine büyük ilgiyle izlenmişti.

5/26

Yurtdışında da özellikle Arap ve Avrupa ülkelerinde yine aynı ilgiyle takip ediliyor.

6/26

4. Sıla Ortadoğu ve Balkanlardaki başarılarından sonra Güney Amerika'ya da satılan dizi özellikle Şili ve Peru'da zirveyi zorladı.

7/26

Dizinin başrolündeki Cansu Dere yayınlandığı ülkelerde Hollywood yıldızları kadar popüler oldu.

8/26

5. Öyle Bir Geçer Zaman ki Bir dönem dizisi olan Öyle Bir Geçer Zaman ki Yunanistan'dan Mısır'a; Suudi Arabistan'dan Sırbistan'a onlarca ülkede ülkemizdeki gibi ilgiyle izleniyor.

9/26

6. Fatmagül'ün Suçu Ne? Toplum yapısı olarak bize benzeyen Ortadoğu ve Güney Amerika ülkeleriyle tecavüzün yaygın olduğu Hindistan'la Pakistan'da reyting rekorları kıran Fatmagül'ün Suçu Ne sadece Rusya'da istenilen izlenme oranını yakalayamadı.

10/26

7. Medcezir Medcezir de biter bitmez yurtdışı satışı yapılan dizilerden oldu. Yayınlandığı ve başarılı olduğu ülkeler arasında Bulgaristan, Gürcistan, İran, Letonya, Litvanya, Pakistan, Romanya, Şili ve birçok Arap ülkesi var.

11/26

8. Binbir Gece Türkiye'de yayınlanmasının üstünden yıllar geçen Binbir Gece, önce Avrupa'da en çok izlenen yabancı dizilerden oldu sonra ise Güney Amerika’da tüm diziler arasında en çok izlenen dizi oldu.

12/26

Endonezya, Macaristan, Arjantin, Peru, Kolombiya, Şili, Rusya ve Polonya yayınlandığı ülkelerden sadece birkaçı.

13/26

9. Paramparça Paramparça, diğer dizilerden farklı olarak henüz bitmeden diğer ülkelere satıldı.

14/26

Satıldığı ülkeler arasında Romanya, Yunanistan, Kazakistan, Makedonya, Karadağ, Hırvatistan, Şili, Arjantin ve Brezilya var.

15/26

10. Gümüş Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden’i Ortadoğu'da en sevilen oyuncular arasına sokan dizinin final bölümünü 85 milyon kişinin izledi.

16/26

Dizi, Türkiye'de olduğu gibi tekrar bölümleri defalarca yayınlanmasına rağmen ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

17/26

11. Adını Feriha Koydum Ukrayna'dan Pakistan'a, İran'dan Sırbistan'a, Slovakya'dan Peru'ya dizi satıldığı tüm ülkelerde zirveye yerleşti.

18/26

Hindistan ve Pakistan'da on milyonlarca insanın izlediği bölümleri mevcut.

19/26

12. Aşk ve Ceza Nurgül Yeşilçay ve Murat Yıldırım‘ın Avrupa ülkelerinde üne kavuşmasını sağlayan dizi 50 fazla ülkeye satıldı ve yayınlandığı tüm ülkelerde başarıya ulaştı.

20/26

13. Kurtlar Vadisi Kurtlar Vadisi yurtdışında ülkemizdeki kadar büyük ilgi görmese de Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Özbekistan, Bulgaristan ve Kazakistan gibi ülkelerde yüksek izlenme oranları tutturdu.

21/26

14. İffet Türkiye'de iddialı bir başlangıçtan sonra pek de aradığını bulamayan dizi yurtdışında yayınlandığı Makedonya, Afganistan, Romanya, İran, Gürcistan, Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Pakistan, Hırvatistan gibi ülkelerde ilgiyle karşılandı.

22/26

15.Asi Finalinden itibaren altmıştan fazla ülkeye satılan dizi özellikle Arap ülkelerinde büyük ilgi gördü.

23/26

Dizinin bu başarısıyla Monte-Carlo Televizyon Festivali’nde En İyi Pembe Dizi kategorisinde aday gösterildi.

24/26

16. Dila Hanım Türkiye'de 2 sezon yayınlandıktan sonra biten ve bitiminden kısa bir süre sonra da Kazakistan, Gürcistan, İran, Hırvatistan, Sırbistan, Ukrayna, Slovakya, Romanya, Kosava ve Bulgaristan'a satılan dizi yayınlandığı tüm ülkelerde başarılı oldu.

25/26

17. Karadayı Uluslararası Seul Drama Ödüllerinde en iyi drama dizisi ödülüne adaylığı bulunan Karadayı; Katar, Bahreyn, Sırbistan, Hırvatistan ve Pakistan gibi ülkelerde yüksek izlenme oranlarına sahip oldu.

26/26