Euro
9.4873
0.43%
Dolar
7.7997
0.36%
Altın
461.69
0.3%
Borsa
1.329
-0.12%
Bitcoin
151.357
-0.33%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 10 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.
  • AA & Ensonhaber
  • 10.11.2020 - 20:15
  • Güncelleme : 10.11.2020 - 21:19
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir görüşme gerçekleştirdi.

  İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Rusya ilişkileri ile Dağlık Karabağ ve Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Dağlık Karabağ konusunda dün akşam kalıcı çözüme giden yolda doğru bir adım atıldığını belirtti.

  ERDOĞAN, ERMENİSTAN'IN ATEŞKESE VE ORTAK AÇIKLAMAYA UYMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI

  Türkiye ve Rusya’nın beraber yoğun katkılarda bulunduğu bu önemli fırsatın heba edilmeden adil ve kalıcı bir barış ile bölgede istikrarın tesisi için kullanılması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelinen noktada en önemli hususun Ermenistan’ın ateşkese ve ortak açıklamada kayıtlı taahhütlere uyması olduğunu vurguladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin de, Ermenistan işgalinden kurtarılan topraklarında Azerbaycan tarafından belirlenecek bir mahalde tesis edilecek Ortak Merkez marifetiyle Rusya ile birlikte ateşkes için gözlem ve denetim faaliyetinde bulunacağını, dolayısıyla bu noktada Rus tarafına da önemli bir sorumluluk düştüğünü dile getirdi.

  AZERBAYCAN-NAHÇIVAN ARASI KORİDORUN ALTI ÇİZİLDİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan işgali nedeniyle Karabağ’ı terketmek zorunda kalan Azerbaycanlıların evlerine dönmesinin ve Azerbaycan-Nahçıvan arasında bir koridor açılmasının öneminin altını çizdi.

  Dağlık Karabağ’ın, bölgesel çatışma ve krizlerin çözümünde Türkiye-Rusya iş birliğinin önemini gösterdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı iş birliği ruhunun Suriye krizi için de yürütülmesi gerektiğini ve burada da benzer bir mekanizma kurabileceklerini ifade etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin le görüştü #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir