Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
728.816
3.67%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C

  Adalet Bakanı Gül'den Yunan mevkidaşına mektup

  Adalet Bakanı Gül, Dimokratia gazetesinin Erdoğan'a hakaret içeren manşetinden dolayı Yunanistan Adalet Bakanı Tsiaras'a mektup gönderdi.
  • AA
  • 21.09.2020 - 14:20
  • Güncelleme : 21.09.2020 - 14:20
  Adalet Bakanı Gül'den Yunan mevkidaşına mektup

  Yunanistan'da yayın yapan "Dimokratia" adlı bir gazete, manşetinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmişti.

  Türk makamlarından konuya ilişkin açıklamalar yapılmış ve gazete manşetinden yapılan bu çirkin provokasyon kınanmıştı.

  BÜYÜKELÇİ, BAKANLIĞA ÇAĞIRILMIŞTI

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Yunan Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığı'na çağırdıklarını ifade ederek, "Bizim yayın organlarımızda bazı Yunan siyasetçilere eleştiri olur, bizi de eleştirirler, daha da ağır olur, üzülürüz ama olabilir. Ama hakaret küfür, basın özgürlüğü içinde değerlendirilmemelidir. Yunan Dışişleri'nin yaptığı açıklamayı olumlu buluyoruz." demişti.

  YUNAN ADALET BAKANINA MEKTUP

  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dimokratia gazetesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren manşetinden dolayı Yunanistan Adalet Bakanı Kostantinos Tsiaras'a mektup gönderdi.

  Gül, mektubunda, Yunanistan'da faaliyet gösteren sözde bir gazetenin Erdoğan'ı alçakça hedef alan çirkin manşetini Türk kamuoyuyla birlikte üzülerek müşahede ettiğini belirtti.

  "BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KİSVESİ ALTINDA..."

  "Basın özgürlüğü kisvesi altında sunulan, ancak esasında basın özgürlüğünün amaçladıklarından uzak ve uluslararası hukukun gerektirdiği barışçıl niyetlerle de hiçbir şekilde bağdaşmayan bu ahlaksız ve utanmaz hareketi en şedit şekilde kınıyor, kabul edilemez buluyorum." ifadesini kullanan Gül, mektubunda şunları kaydetti:

  "Evrensel hukuk ilkeleri çerçevesinde asla kabul edilemeyecek bu vahim olaya hassasiyetle yaklaşacağınıza ve Yunan makamlarınca bu eylem karşısında gereken adımların acilen atılacağına olan inancımı ifade etmek isterim."

  Bakan Gül, mektubunda "Türkiye-Yunanistan arasındaki ilişkileri bozmaya yönelik bu çarpık zihniyete karşı hukuktan taviz vermeden iş birliğinin her daim artarak sürmesi" dileğinde de bulundu.

  Adalet Bakanı Gül den Yunan mevkidaşına mektup #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir