AK Parti'de kongre günü heyecanı

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi başladı...

Ankara Spor Salonu'nda yapılan kongrede slogan, "Türkiye için güven ve istikrar" olarak belirlenirken tek aday olarak yarışan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, kongre salonuna geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yapacağı konuşmada 2023 seçimlerine dair bir manifesto ve yol haritası açıklayacak.

KABİNEDE REVİZYON

MKYK’da da köklü değişiklik yapılması beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti yönetimindeki değişiklikle eş zamanlı olarak kabinede de revizyona gideceği, son günlerde bununla ilgili yoğun bir çalışma içerisinde olduğu ifade ediliyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, dün  konuyla ilgili  "Bir parça değiştiğinde kaçınılmaz olarak sistemin hepsinde hareketlilik oluyor. 2023'e yönelik sadece partide değil, ekipte de düzenlemeye gidilecek. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz." dedi.

ÜÇ PARTİYE DAVET YOK

AK Parti, kongre için CHP, MHP, İyi Parti, BBP, SP, DP, DSP, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Anavatan Partisi ve Hür Dava Partisi'ne davetiye gönderirken HDP, DEVA ve Gelecek Partilerini ise davet etmedi.

AK Parti'de kongre heyecanı FOTO GALERİ

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi

AK Parti'de kongre günü heyecanı ViDEO

"2023 SEÇİMLERİNİN İŞARET FİŞEĞİ BURADAN ÇEKİLECEK"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de Ankara Spor Salonu'nda yapılacak AK Parti 7. Olağan Büyük Kongre hazırlıklarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nin çok titiz, uzun süreli bir maratonun önemli bir tanesi olduğunu ve çok heyecanlı olduklarını belirten Kandemir, "Malum olduğu üzere delege seçimleri ile başlayan yaklaşık 1 senelik bir maratonu inşallah burada finallendiriyoruz, kongrelerimizi ama yeni bir başlangıç yapıyoruz. 2023 seçimlerinin işaret fişeğini buradan vermiş olacağız." ifadelerini kullandı.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, manifesto niteliğinde bir konuşma hazırlığı yaptığını ve bunu kendisinin de ifade ettiğini anımsatan Kandemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN 2023'E MÜHRÜNÜ NASIL VURACAĞINI GÖRECEĞİZ"

"Partimizin yetkili organlarını tazeleyeceğimiz, yenileyeceğimiz ve inşallah yepyeni bir dönemin kapısını aralayacağımız 7. Olağan Kongre sürecimizin hayırlı olmasını diliyoruz. Arkadaşlarımız çok titiz bir çalışma yaptılar. Esasında Ankara'da bulutlu bir hava var fakat illerden bu coşkuya ortak olmak isteyen arkadaşlarımız, delegelerimiz gelecekler. Çok heyecanlı, coşkulu tabii bütün kurallara riayet ederek, dikkat ederek özenli bir kongre yapacağız. İnşallah bu demokrasi şöleninde hep birlikte, delegelerimizle birlikte izlemeye gelen, şahit olmaya gelen gençlerimizle, kadınlarımızla ve büyüklerimizle birlikte bugüne kadar görev yapmış milletvekillerimiz ya da parti organlarımızda görev almış tüm heyetle birlikte bir manifesto. AK Parti 2023'e, Cumhur İttifakı 2023'e mührünü nasıl vuracak? Bunun adımlarını gördüğümüz, göreceğimiz bir kongre yapacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz."

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi

"ÇOK GÜÇLÜ BİR LİSTE İLE KARŞINIZA ÇIKACAĞIZ"

Salondaki çalışmalardan dolayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'a ve ekibine teşekkür eden Kandemir, "Sayın Cumhurbaşkanımız liste ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. İnşallah milletimizin önüne çok güçlü bir kadro ile çıkacağız. Toplumun her kesimini kuşatan, her kimliğinin içerisinde var olduğu, çok güçlü isimlerin olduğu, alanında etkili, yetkili isimlerin olduğu çok güçlü bir liste ile inşallah AK Parti yeniden milletimizin huzuruna çıkmış olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi

KORONA TEDBİRLERİ

Korona tedbirlerine de değinen Kandemir, şehirlerden gelecek delegelere detaylı bir doküman gönderildiğini anımsatarak, "5 kişilik doktor arkadaşlarımızdan oluşan pandemi kurulumuz var. Bu arkadaşlarımız hem yolculuk hem de salonda nelere dikkat edileceğini, hassasiyetleri, hijyenin ne kadar önemli olduğunu hatırlatan çok detaylı bir çalışma yaptılar." dedi.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi

AK Parti'de kongre günü heyecanı

AK Parti'de kongre günü heyecanı