Petrol
110.28
1.08%
Euro
17.531
-1.66%
Dolar
16.5421
-2.03%
Altın
970.79
-2.15%
Borsa
254
-0.54%
Bitcoin
347.337
-4.15%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgını en az hasarla atlattık

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgını en az hasarla atlattık

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı'nda, Türkiye'nin salgın dönemini en az hasarla atlattığını belirtti.
  • AA
  • 14.06.2020 - 14:39

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı'na canlı bağlantıyla katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Türkiye'yi de etkileyen koronavirüs salgını hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak Allah'a hamdolsun bu salgın dönemini en az hasarla atlatan ülkeler arasında yer aldık." ifadelerine yer verdi.

  "ARTÇI SARSINTILARA ŞAHİT OLUYORUZ"

  Erdoğan açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

  "Salgının artçı sarsıntılarına şimdiden şahit oluyoruz. Sadece maddi zenginliğin sosyal adalete ve eşitliği temin etmeye yetmediği, bu süreçte acı bir şekilde ortaya çıkmıştır.

  Her ne kadar bu salgın öncelikle sağlıkla ilgili olsa da sonuçları itibarıyla hayatımızın hemen her alanını etkilemektedir. Gelir durumu ne olursa olsun hiçbir insanımızı sahipsiz bırakmadık."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgını en az hasarla atlattık

  "125 ÜLKEYE DESTEK SAĞLADIK"

  Bu süreçte ekonomik olarak müreffeh ülkelerin kendi vatandaşlarının maske temin etmekte dahi zorlandığını asgari sağlık hizmetini sağlayamadığını gördük.

  Kendi insanımızın ihtiyaçlarını karşılamanın yanında dünyanın 125 ülkesine sağlık yardımında bulunduk.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgını en az hasarla atlattık #1

  "SALGIN SÜRECİNDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ"

  İstihdam rakamlarında olumlu bir ivme yakaladık. Salgın sürecinden güçlenerek çıkmayı planlıyoruz.

  2020 yılı ilk çeyrek büyüme rakamları yüzde 4,5 ile Türkiye'nin sadece sağlıkta değil ekonomide de diğer ülkelerden pozitif ayrıştığını göstermiştir. Objektifliğini ve inandırıcılığını yitirmiş kredi derecelendirme kuruluşlarının tahminlerini nazar-ı dikkate almıyoruz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgını en az hasarla atlattık #2

  "İSLAM İKTİSADI KRİZDEN ÇIKIŞ ANAHTARIDIR"

  Normalleşme takvimini hayata geçirmemizle birlikte üretim, ticaret ve turizm yeniden canlanmaya başladı. İslam iktisadı krizden çıkışın anahtarıdır.

  Aşırı finanslaşma toplumsal ve insani maliyetlerin dikkate alınmadığı sadece rant kaygısıyla hareket eden obez bir ekonomik model ortaya çıkarmıştır. Uzun vadeli büyük altyapı yatırımlarının finansmanı için sukuk gibi ürünlerin kullanımının yaygınlaştırılması gerekiyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir