Euro
9.736
-0.03%
Dolar
8.0964
0.1%
Altın
460.25
-0.06%
Borsa
1.377
-2.2%
Bitcoin
460.874
0.07%
13ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 13 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angela Merkel ile görüştü

  Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Ege konularında yapıcı tutumunu sürdürdüğünü Almanya Başbakanı Merkel'e anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme süreciyle ilgili de bilgiler verdi.
  • AA
  • 05.03.2021 - 16:33
  • Güncelleme : 05.03.2021 - 17:49
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angela Merkel ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Almanya ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

  ‘NORMALLEŞMEYİ BAŞLATTIK’

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Almanya Başbakanı Merkel ile düzenli temas ve diyaloğun devamına büyük önem verdiğini ifade etti.

  Türkiye'nin salgınla mücadelesinin kararlı şekilde devam ettiğini, kademeli ve kontrollü normalleşme sürecini başlattıklarını, aşılama programını da hızla sürdürdüklerini belirten Erdoğan, olumlu gelişmelerle birlikte nisanda turizmin engelsiz ve güvenli biçimde başlayacağına inandığını söyledi.

  DOĞU AKDENİZ VE EGE MESAJI

  Erdoğan, Suriye'de insani yardıma ihtiyaç duyan milyonlarca Suriyeliyi fiilen koruyan ve yardım sağlayan tek ülkenin Türkiye olduğunu vurgulayarak, gönüllü geri dönüşler konusunda Avrupa Birliği'nin mali ve teknik destek vermesi gerektiğine işaret etti.

  18 Mart Mutabakatı'nın güncellenmesi konusuna değinen Erdoğan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Ege konularında da yapıcı tutumunu sürdürdüğünü dile getirdi.

  SURİYE'DEKİ SİYASİ SÜREÇ

  Libya'da yeni hükümetin güvenoyu alarak bir an evvel görevine başlamasının öncelik taşıdığını belirten Erdoğan, Suriye'de siyasi sürecin etkin şekilde devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angela Merkel ile görüştü VİDEO


  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angela Merkel ile görüştü #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angela Merkel ile görüştü #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir