Dolar
6.7751
0.7404%
Euro
7.4412
0.6819%
Altın
1706.81
-0.2303%
Borsa
104852.51
1.7745%
G. Altın
371.557
0.7975%
Bitcoin
60382.86
0.5054%
17ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 17 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, konuşmasında Aydın Doğan ile arasında geçen diyalogları anlattı.
  • 19.05.2015 - 19:49

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara konuşması

  erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Esertepe Parkı'nın açılışında vatandaşlara hitap etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Doğan Medya'nın sahibi Aydın Doğan'a yüklendi. Erdoğan, Aydın Doğan'la arasında geçen bir konuşmasını ilk kez açıklayarak, Aydın Doğan'ın kendisine söylediği "Sizin döneminizde 1'e 5 kazandım" sözünü hatırlattı.

  "AYDIN BEY BEN DOĞMA BÜYÜME KASIMPAŞALIYIM"

  Erdoğan, konuşmasının devamında Aydın Doğan ile arasında geçen bir başka konuşmayı hatırlatarak, Doğan'a 'Aydın Bey, ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım.' dediğini söyledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın Doğan'ın sözlerini hatırlattı İZLE

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "DOĞAN MEDYA BANA CEVAP YAZMIŞ"

  Doğan Medya bana cevap yazmış. Beyefendiler açıklamamdan rahatsız olmuşlar. Eyy Doğan niye rahatsız oldun. Sen değil misin seçilme hakkım elimden alındığı zaman muhtar bile olamaz diye başlık atan. Milletin verdiği oya saygın yok.

  (Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Esertepe Parkı'nın açılışını yaptı.)

  "1'E 5 KAZANDIM DİYEN SEN DEĞİL MİSİN"

  Bak Doğan, ben sana şunu söyleyeyim. Bana gelip, şu anda ekranları başında bizi izleyenler, tüm milletime bunu anlatıyorum. Bugüne kadar hiçbir yerde söylemedim, bundan sonra söyleyeceğim. Bu, çok hassas bir konu. Bana gelip sizin döneminizde '1'e 5 kazandım' diyen sen değil misin.

  "AYDIN BEY BEN DOĞMA BÜYÜME KASIMPAŞALIYIM"

  Bana gelip, İstanbul Conrad Otel'de, aynen şu ifadeler: 'Ben, Sayın Demirel'le de çalıştım. Ben, Tansu Hanım'la da çalıştım. Özal'la da çalıştım. Sayın Özal, medyayla da olmaz, onsuz olmaz, bana bunu söyledi. Tansu Hanım, zaten bizlerle baş edemedi.' Bunları anlatınca ben, kendisine o zaman şunu söyledim: 'Aydın Bey, ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım. Şunu bilmeni isterim. Bizim Rabbimize verilecek bir borcumuz var, can borcumuz. Onun vakti saati, onda bellidir ama şunu bilmeni isterim. Hakkın olanı her zaman alırsın ama hakkın olmayanı bizden öncekilerden aldığın gibi bizden alamazsın. Bunu bilmen lazım.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aydın bey doğma büyüme Kasımpaşalıyım

  Doğan Medya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildiri haberi

  Görüş Bildir