Euro
10.4008
1.3%
Dolar
8.5778
1.28%
Altın
514.65
1.27%
Borsa
1.443
-0.78%
Bitcoin
340.935
3.92%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün

  Dünya gündeminden derlenen haberlerde 25 Aralık Pazartesi günü, Endonezya’da meydana gelen tsunami bilançosu, ABD piyasalarındaki dalgalanma ve Trump’ın Türkiye ziyareti öne çıkan konular arasında.
  • Haber Merkezi
  • 25.12.2018 - 12:40
  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün

   

  AMERİKA – THE NEW YORK TIMES

  Amerika’nın en çok okunan gazetesinin manşetinde, New York’taki Noel kutlamaları vardı. Beyaz Saray’ın ekonomik piyasayı sarsan kararlarını gündeme taşıyan gazetenin öne çıkan diğer başlıkları modern toplumdaki ebeveynlik sorunları, Endonezya’daki tsunami dehşetinin bilançoları ve Nikaragua’daki ölümcül eylemler sonrası kaçak yaşamlar süren kesimin yaşantısı oldu.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #1

  İSPANYA – EL PAIS

  İspanya Kralı 6. Felipe’in genç nüfusa “verdiği topluma, bireysel düşünceye saygı  ve ortak değerlere itaat” mesajı, İspanya’nın birçok gazetesinde tam sayfa verildi. Geçtiğimiz günlerde gösteri yapan ayrılıkçılara uygulanan polis şiddeti ile ilgili herhangi bir haberse manşete taşınmadı.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #2

  ALMANYA – BILD

  Trump’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine 2019 yılında Türkiye’ye yapcağı ziyaret, Bild’de öne çıkan konulardan oldu. Donald ve Melania Trump’ın Noel kutlamaları çerçevesinde Beyaz Saray’da halkla yaptıkları telefon görüşmeleriyse yine manşetten verilerek görüntülerin “absürtlüğü” eleştirildi.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #3

  İNGİLTERE – THE GUARDIAN

  Endonezya’daki tsunami felaketinin süregelen etkileri, Afganistan’daki intihar saldırısı ve Trump’ın eleştiri alan Noel kutlama görüşmeleri, The Guardian’da öne çıkan başlıklar arasında.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #4

  YUNANİSTAN - KATHİMERİNİ

  Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan’da Ekonomi Bakanlığının 2019 ile beraber Avrupa Birliği Komisyonu’na ülkenin daha önce aldığı batık kredilerle ilgili bir taslak sunma planı, Kathimerini’nin ana gündemi oldu.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #5

  İRAN – IRAN DAILY

  İran Dışişleri Bakanı Zarifi’nin yalkaşan yeni yıl için dünyaya verdiği barış mesajı manşetten verildi. Başkan Yardımcısı Eshaq Jahangiri’nin, hükümetin birinci önceliğinin ABD’nin uyguladığı yaptırımların etkisini hafifletmek ve piyasadaki dalgalanmaları önlemek olduğu demeci, ülkenin gündemindeki diğer konulardan oldu.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir