Petrol
111.73
-0.28%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
488.059
2.59%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  Kılıçdaroğlu'ndan rektör yardımcısına: Gerizekalı

  Kılıçdaroğlu'ndan rektör yardımcısına: Gerizekalı

  Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı'nın "Ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış cahil halktır" sözlerini eleştirdi.
  • Haber Merkezi
  • 22.03.2016 - 15:02

  Kılıçdaroğlu ndan rektör yardımcısına: Gerizekalı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı hakkında "Hani gerizekalı desem adama hakaret etmiş olurum. Gerizekalılığın da bir düzeyi var" diyerek üniversite yönetimine seslendi "Lütfen, eğer bu adamı burada tutacaksanız üniversiteyi kapatın."

  GERİZEKALI DESEM ONUN DA BİR DÜZEYİ VAR

  "Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı 'Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ülkeyi ayakta tutacaklar ilkokul bile okumamış cahil kesimdir. Türkiye’nin okumuş kesimi, profesörlerden başlayarak en tehlikeli olanlar üniversite mezunları... Gidişatı okuyamıyorlar, zihinleri bulanık...'

  Lütfen, eğer bu adamı burada tutacaksanız üniversiteyi kapatın. Kimseyi okutmayın. Niye üniversite açtınız? Bu adam birilerine yalakalık yapsın diye mi oralara getirdiniz. Bu adamın bilgi çağından haberi yok. Nasıl okumuş, nasıl profesör olmuş. Hani gerizekalı desem adama hakaret etmiş olurum. Gerizekalılığın da bir düzeyi var..."

  Kılıçdaroğlu'ndan rektör yardımcısına: Gerizekalı VİDEO

  İSTİFA ETTİ

  Sabahattin Zaim Üniversitesi yönetimi açıklamalarıyla tepki toplayan Prof. Dr. Bülent Arı’nın istifa ettiğini duyurdu.

  REKTÖR YARDIMCISININ SÖZLERİ

  Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı "Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır" demişti.

  Rektör Yardımcısı okuma oranının artmasını istemiyor VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir