Euro
10.3863
1.16%
Dolar
8.5621
1.1%
Altın
513.3
1%
Borsa
1.453
-0.1%
Bitcoin
338.951
3.49%
20ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 20 C

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün

  Endonezya'daki tsunaminin devam eden yankıları dünya gündemindeki yerini korurken, Trump'ın iç politikalarının etkileri de dünya basınında tartışılan konulardan oldu.
  • Haber Merkezi
  • 26.12.2018 - 11:19
  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün

   

  AMERİKA – THE NEW YORK TIMES

  ABD’nin Suudi Arabistan’la devam eden silah satış anlaşmasını sert bir dille eleştiren gazete, Suudi Arabistan-Yemen savaşında Yemen’de gerçekleşen katliamlardan Amerika’nın sorumlu olduğu gerçeğini de manşetten paylaştı. Trump’ın, Savunma Bakanı James Mattis'in yerine atadığı Patrick Shanahan'ın, Trump’ın emir eri olduğu iması taşıyan bir diğer haber, New York Times’ın gündemindeydi.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #1

  AMERİKA- WALL STREET JOURNAL

  Noel yortusu kutlamalarını ana sayfadan paylaşan gazete, ABD Başkanı Donald Trump ile Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell arasında devam eden para politikası gerilimi ve Trump'ın Powell'ı görevden alma ihtimali, Çin’in otomobil pazarında yaşadığı krizin etkisinde kalan yabancı üreticiler ve tsunami etkileri, gazetenin gündemi arasında yer aldı.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #2

  FRANSA – LE FIGARO

  Dini lider Papa Francis’in salı günü verdiği Noel mesajında farklı ırk, inanç ve düşüncedeki insanlar için kardeşlik dileği, Le Figaro’nun gündemindeydi. Papa, konuşmasında Suriye, Yemen ve dünyadaki tüm savaşların sona erdirilmesi için politik çözüm çağrısı yaptı. Küresel piyasalardaki dalgalanmalı ‘kara yılbaşı’ başlığıyla veren gazete,  Netanyahu’nun nisan ayı için aldığı erken seçim kararını ‘sandıkla bahis oynuyor’ yorumuyla gündeme taşıdı.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #3

  FRANSA – LIBERATION

  Fransız Liberation’un gündeminde bugün kapak, küresel iklim değişikliğinin Fransa’daki tarım sektörü üzerindeki olumsuz etkisine ayrıldı.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #4

  İSPANYA – EL PAIS

  Ayrılıkçı Katalan lider Torra’nın, Kral Felipe’in görüşme çağrısını reddetmesi, İspanyol gazetenin ana gündemi oldu. Tsunaminin devam eden yankıları ve felaketin bilançosu, ülke gündeminden bugün de düşmedi.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #5

  İNGİLTERE – THE GUARDIAN

  The Guardian, Birleşik Krallık’ta patlak veren polis kuvvetlerindeki taciz skandalını gündeme taşıdı. Ülkedeki erkek polislere karşı başlatılan taciz kampanyası, manşetten paylaşılırken gündemdeki diğer konu tsunami faciası oldu.

  Ensonhaber derledi: Dünya manşetlerinde bugün #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir